Poniedziałek, 20.05.2019

LAUREACI DZIERŻONIOWSKIEGO „PEGAZIKA” JUŻ ZNANI

  • 14.03.2019, 08:08
  • Telewizja Sudecka
LAUREACI DZIERŻONIOWSKIEGO „PEGAZIKA” JUŻ ZNANI
Zakończył się etap powiatowy konkursu recytatorskiego „Pegazik”. Jury zdecydowało, kto będzie reprezentować powiat dzierżoniowski podczas finału dolnośląskiego, który odbędzie się w dniach 29 – 30 kwietnia w Kłodzku.

Etap powiatowy 24. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” odbył się w dniach 11 – 12 marca. Wzięło w nim udział 43 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Prezentacji wysłuchało jury, w skład którego weszli: Jolanta Maniecka, Beata Gil oraz Krystyna Wojtal w kategorii „młodsi” i Janina Weretka-Piechowiak w kategorii „starsi”.

Spośród 25 uczestników w kategorii „młodsi” jury najwyżej oceniło recytacje Alicji Hordyj z SP nr 10 z oddziałami sportowymi w Bielawie (opiekun Krystyna Świerczyńska) i Leny Gradowskiej z Ekologicznej Szkoły Podstawowej w Bielawie (opiekun Anna Kuś-Smaga). Wyróżnienia otrzymali: Blanka Dobrowolska, Zuzanna Bieńkowska, Mateusz Miklasiewicz, Maria Baczyńska, Emilia Wolińska, Tymoteusz Piwowarczyk, Alicja Winiarska, Anna Cichoń, Aleksander Stroka, Judyta Ziemianin i Hanna Wszół.

Natomiast spośród 18 uczestników w kategorii „starsi” najlepiej, zdaniem jury, zaprezentowali się Szymon Łyżwa z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie (opiekun Anna Szydłowska-Budzik) oraz Vanessa Balsam z SP nr 10 w Bielawie. Natomiast na wyróżnienia zasłużyli: Blanka Protaziuk, Grzegorz Hercuń, Marta Wiśniewska, Martyna Łebek, Mikołaj Maciejewski, Łukasz Przetocki, Oskar Krawczyk i Weronika Lipiec.

 

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe