BURMISTRZ LĄDKA ZDROJU Z OFICJALNĄ WIZYTĄ W HISZPANII

  • 13.03.2019, 09:29
  • Telewizja Sudecka
BURMISTRZ LĄDKA ZDROJU Z OFICJALNĄ WIZYTĄ W HISZPANII
W dniach 8 - 10 marca br. Burmistrz Lądka-Zdroju - Roman Kaczmarczyk przebywał z roboczą wizytą w Moralzarzal – uroczym mieście, położonym nieopodal Madrytu.

Moralzarzal – podobnie jak leżący w Sudetach Lądek-Zdrój – ulokowane jest pomiędzy malowniczymi górami. Zarówno na jednym jak i na drugim terenie znajdują się liczne obszary chronione – zarówno pod względem przyrodniczym jak i krajobrazowym. To jednak nie koniec podobieństw. Podobnie jak w Lądku-Zdroju, tak i w hiszpańskim Moralzarzal odbywa się mnóstwo wydarzeń kulturalnych – jednym z nich festiwal górski: Jornadas de Montana de Moralzarzal.

W ubiegłym roku we wrześniu Lądek-Zdrój gościł u siebie trzyosobową delegację z Moralzarzal, z burmistrzem miasta Juanem Carlosem Rodriquezem Osuną na czele. Głównym celem wizyty było zapoznanie się Hiszpanów z możliwościami współpracy oraz ofertą lądeckiego Kurortu.

Dzięki działaniom prowadzonym pod egidą Polskiego Instytutu Kultury przy Ambasadzie Polski w Madrycie nawiązane kontakty zaowocowały rewizytą lądeckiego włodarza w Moralzarzal. W ubiegły weekend Burmistrz Lądka-Zdroju gościł z oficjalną delegacją w Hiszpanii. Najważniejszym punktem wizyty było spotkanie zorganizowane przez Polski Instytut Kultury w Madrycie, gdzie doszło do podpisania przez obu włodarzy aktu intencyjnego dotyczącego podjęcia wspólnych działań zmierzających do zawarcia współpracy partnerskiej.

Program marcowej wizyty obejmował także odwiedzenie Moralzarzal, gdzie oprócz poznania walorów turystycznych i kulturalnych miejscowości, doszło także do spotkania z jego mieszkańcami oraz przedstawicielami lokalnego samorządu. Wspólne rozmowy pozwoliły wstępnie wypracować ramy i kierunki przyszłej współpracy partnerskiej, w szczególności w zakresie edukacji młodzieży szkolnej, polityki senioralnej, a także wymiany tzw. dobrych praktyk w sferze ekologii oraz ochrony obszarów atrakcyjnych turystycznie i przyrodniczo.

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (19)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe