DUMA I PRESTIŻ DO LIKWIDACJI

  • 01.03.2019, 12:19 (aktualizacja 02.03.2019, 08:56)
  • Jarosław Wrona
DUMA I PRESTIŻ DO LIKWIDACJI
W Bystrzycy Kłodzkiej podjęto uchwałę o zamiarze likwidacji Szkoły Muzycznej II stopnia. W obronie próbowali stanąć dyrektor, niektórzy radni, goście obecni na sesji, parlamentarzyści i uczniowie, niestety zadecydował jeden głos. W społeczeństwie zawrzało, mieszkańcy uważają, iz nie jest to sposób na poszukiwanie oszczędności. Jak mówi Pani Burmistrz sytuacja gminy nie jest łatwa, duże zadłużenie i monitoring Regionalnej Izby Obrachunkowej, a w planach są kolejne decyzje, gdzie sprzeciwy będą jeszcze większe. Koncerty Organowe organizowane przez szkołę kosztujące gminę około 20.000. zł zostały wykreślone z budżetu, trudna sytuacja nie przeszkodziła gminie na zaplanowanie Majówki i Obchodów 700-lecia miasta na kwotę około 270.000 zł.

 

Jarosław Wrona

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
e
e 01.03.2019, 16:14
Czyżby pozostali radni deklarowali dotację szkoły z własnej kieszeni , że pytasz ?.
wyborca
wyborca 01.03.2019, 16:53
Proszę nie silić się na złośliwości. Jestem ciekawy. I to nie było pytanie. Pozdrawiam
wyborca
wyborca 01.03.2019, 16:09
Proszę napiszcie, którzy radni głosowali za likwidacją szkoły.
ano
ano 01.03.2019, 15:55
Proszę nie ŚCIEMNIAĆ panie starosto Awiżeń. Pozorowane działania z Pana strony doprowadziły do podjęcia decyzji o likwidacji OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ w Szczytnej. Teraz Pan pozoruje zdziwienie , że podjęto decyzje o likwidacji szkoły w Bystrzycy Kłodzkiej. Liczył Pan na to , że jedna gmina będzie ponosiła koszty utrzymania placówki ponadgminnej , która służy całemu powiatowi. TO Pan - STAROSTWO powinno być wiodącym podmiotem , prowadzącym szkołę MUZYCZNĄ II stopnia, która służy całemu powiatowi. Taka szkoła powinna być w Kłodzku do którego jest najlepszy dojazd z najbardziej odległych zakątków powiatu. Umiejscowienie szkoły w Kłodzku umożliwi również większy nabór uczniów , a to wpłynie również na zmniejszenie kosztów utrzymania tej placówki oświatowej o znaczeniu POWIATOWYM. Pora Panie starosto na działania, ma Pan wyremontowany budynek po byłym Oddziale Straży Granicznej w którym pomieści się i ta szkoła.

Pozostałe