Poniedziałek, 26.08.2019

79. ROCZNICA I DEPORTACJI POLAKÓW NA SYBIR

  • 12.02.2019, 18:27
  • Telewizja Sudecka
79. ROCZNICA I DEPORTACJI POLAKÓW NA SYBIR
W poniedziałek odbędzie się przygotowana przez dzierżoniowskie muzeum uroczystość upamiętnienia rocznicy pierwszej wywózki Polaków na Sybir.

To dla wielu mieszkańców bardzo ważna data, ponieważ w naszym mieście żyją osoby, które przeżyły deportacje oraz rodziny osób, które z zesłania już nie wróciły. Dramat zesłańców rozpoczął się 10 lutego 1940 roku. To data pierwszej masowej deportacji z Kresów Wschodnich, która dotyczyła około 300 tysięcy Polaków. W kolejnych latach odbywały się następne zsyłki. Łącznie na Sybir zesłano ponad półtora miliona naszych rodaków.  Obchody rocznicy rozpoczną się o godzinie 12.00 w Parku Sybiraków. W ich takcie odśpiewany zostanie hymn Polski i hymn Sybiraków. Złożone zostaną również pamiątkowe wieńce.  Do udziału w uroczystości zaprasza Związek Sybiraków Ziemi Dzierżoniowskiej, burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski i Muzeum Miejskie w Dzierżoniowie.

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
a fe
a fe 13.02.2019, 21:42
nieaktualne zdjęcie, nie chciało sie przyjechać i zobaczyć jak było?

Pozostałe