ZAPROSZENIE NA „TYPOWO ŚLĄSKIE?”

  • 18.01.2019, 09:35 (aktualizacja 18.01.2019, 10:01)
  • Krzysztof Bachiński
ZAPROSZENIE NA „TYPOWO ŚLĄSKIE?”
Zapraszamy serdecznie do Muzeum Dzierżoniowa, przy ul. Świdnickiej 30, na wernisaż wystawy „ Typowo śląskie?” w dniu 23.01.2019 r. (środa) o godz. 17.00. Wystawa „Typowo śląskie?” porusza wiele kwestii związanych z tematyką Śląska - jego bogatą historią i kulturą, nie omijając złożonych zagadnień. W szczególności stara się znaleźć odpowiedź na pytania związane ze śląską jak i regionalną tożsamością zachęcając nas do głębszego spojrzenia na temat.

Dzięki wystawie w formie wielobarwnych plansz z tekstami, bogatą ikonografią autorstwa Haus Schlesien z Königswinter i sześciu polskich muzeów, jak również eksponatom, zgromadzonym przez dzierżoniowskie Muzeum, zwiedzający będą mogli poznać bliżej poszczególne regiony Śląska 
i jego mieszkańców. 
Doskonałym wprowadzeniem do wystawy będzie wykład 
prof. Tomasza Przerwy pt. „W poszukiwaniu śląskości Śląska czyli śląskie dylematy", przedstawiony podczas wernisażu. Wydarzenie ubogacą młodzi artyści z bielawskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Poloneziaki”, występując w dolnośląskiej suicie. 

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Krzysztof Bachiński

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe