Poniedziałek, 23.09.2019

2,7 PROMILA, ZAKAZ SĄDOWY - ZATRZYMANY PO POŚCIGU

  • 13.01.2019, 14:13 (aktualizacja 13.01.2019, 14:17)
  • Telewizja Sudecka
2,7 PROMILA, ZAKAZ SĄDOWY - ZATRZYMANY PO POŚCIGU
Ząbkowiccy policjanci w wyniku pościgu zatrzymali mężczyznę, które poruszał się swoim pojazdem znajdując się pod wpływem alkoholu oraz z orzeczonym zakazem sądowym. Dodatkowo uciekając spowodował zagrożenie dla innych osób. Teraz przebywa już areszcie śledczym. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Ząbkowic otrzymali informację o kierowcy jadącym od strony Kłodzka z nadmierną prędkością. Miał on na terenie gminy Bardo wyprzedzając inny samochód uderzyć w jego bok urywając lusterko. Policjanci Ruchu Drogowego jak i Prewencji w okolicach Ząbkowic Śląskich próbowali zatrzymać ustalone auto. Kierujący nie dostosował się do sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych i kontynuował jazdę po mieście. W centrum uderzył w tył stojącego na światłach samochodu, zawrócił i kontynuował ucieczkę w kierunku drogi krajowej numer 8. Na tej drodze skierował się znów w stronę Kłodzka. Gdy jechał w kolumnie samochodów i próbował je wyprzedzić zauważyli go jadący z przeciwka policjanci. Funkcjonariusze zawrócili i używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych próbowali go zatrzymać. Kierowca skręcił i ucieczkę kontynuował wówczas w kierunku Dzierżoniowa. W między czasie policjanci otrzymali informację, że samochód który gonią został w ciągu ostatniej godziny skradziony w Kłodzku. W trakcie pościgu uciekinier zajeżdżał drogę policjantom i próbował zepchnąć radiowóz z drogi. Po pokonaniu kilku kilometrów zjechał na pobocze i utknął w zaspie. Policjanci zatrzymali go.

 

Okazało się, że 26 latek – mieszkaniec powiatu kłodzkiego - miał blisko 2,7 promila alkoholu w organizmie. W momencie zatrzymania był agresywny i został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, złamania zakazu kierowania pojazdami wydanego przez sąd, narażenia ludzi na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia poprzez niebezpieczną jazdę w terenie zabudowanym, usiłowania czynnej napaści na policjantów oraz kradzieży samochodu.

Okazało się również, że 26 dni wcześniej młody mężczyzna wyszedł z zakładu karnego, gdzie przebywał prawie pięć lat za podobne przestępstwa. Sąd już zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

 

Za czyny, o które jest podejrzany, mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: www.dolnoslaska.policja.gov.pl

kom. Kamil Rynkiewicz

KPP w Ząbkowicach Śląskich
kom. Ilona Golec
tel. 608 – 086 – 826

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Janusz
Janusz 13.01.2019, 16:35
Kuźwa , to w końcu swoim czy kradzionym bo nie kleje.Kto to pisze ??

Pozostałe