DOBRY ROK DLA KLUBU SPORTOWEGO MKS 9 W DZIERŻONIOWIE

 • 02.01.2019, 08:27 (aktualizacja 02.01.2019, 08:29)
 • Telewizja Sudecka
DOBRY ROK DLA KLUBU SPORTOWEGO MKS 9 W DZIERŻONIOWIE
W minionym roku Międzyszkolny Klub Sportowy „Dziewiątka” liczył 65 zawodników, w wieku 5-24 lat. Podopieczni trenera Andrzeja Wojtala brali udział w 20 imprezach sportowych rangi okręgowej, wojewódzkiej, ogólnopolskiej jak i światowej.

Najważniejsze osiągnięcia:

 • Mistrzostwa Świata w Hangzhou w Chinach (finalista Paweł Juraszek);
 • Mistrzostwa Europy w Glasgow w Szkocji (finalista Paweł Juraszek);
 • III Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w Buenos Aires w Argentynie (finalistka w sztafecie Karolina Jurczyk)
 • Mistrzostwa Europy Juniorów w Helsinkach w Finlandii (finalistka Karolina Jurczyk);
 • Wielomecz Pływacki w Graz w Austrii – 4 medale (Karolina Jurczyk)
 • Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat - 1 medal (Paweł Juraszek);
 • Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców – 2 medale (Karolina Jurczyk, Paweł Juraszek)
 • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 17-18 lat – 3 medale (Karolina Jurczyk)
 • Grand Prix Polski - 4 medale (Paweł Juraszek);
 • Letnie i Zimowe Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego - 25 medali (Kacper Dereń, Paweł Juraszek, Kacper Krasiński, Krystian Dobrzański, Karolina Jurczyk, Jakub Bielski, Igor Wierzbicki, Julia Kuleta, Paulina Porębska, Wiktoria Bejster);
 • Puchar Sprintu Świebodzice, Puchar Sprintu Jelenia Góra, Puchar miasta Osiecznica oraz Meeting w Świdnicy – 47 medali (Karolina Jurczyk, Kacper Dereń, Paweł Juraszek, Jakub Bielski, Kacper Krasiński, Igor Wierzbicki, Krystian Dobrzański, Kacper Tuchewicz, Izabela Bator, Wiktoria Bejster, Julia Kuleta, Paulina Porębska, Natalia Wnęczak).

Na szczególną uwagę zasługują osiągnięcia dwojga zawodników.

Paweł Juraszek jest 24-letnim sprinterem w stylu dowolnym, olimpijczykiem, najszybszym pływakiem w Polsce na długim i krótkim basenie oraz posiadaczem najwyższej Międzynarodowej Klasy Mistrzowskiej na długim i krótkim basenie. Zajął 5. miejsce na Mistrzostwach Świata oraz 8. miejsce na Mistrzostwach Europy. W rankingu międzynarodowej federacji pływackiej FINA, na dystansie 50m stylem dowolnym na długim basenie znajduje się obecnie na 6. miejscu na świecie, a na krótkim basenie - 7. miejscu. W Europie znajduje się kolejno na 5. i 3. miejscu. Należy do Kadry Narodowej Polski Seniorów.

17-letnia Karolina Jurczyk jest sprinterką w stylu dowolnym i motylkowym. Uczestniczyła w III Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires, gdzie ze sztafetą uplasowała się na 5. miejscu. Była finalistką Mistrzostw Europy Juniorów w Helsinkach, zajmując kolejno 6. miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym oraz 7. miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym. Ustanowiła nowy rekord Polski 17-lat na dystansie 50 m stylem motylkowym (27,03) na długim basenie – poprzedni utrzymywał się przez 14 lat. Była medalistką Letnich Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców a także wielokrotną medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 17-18. W swojej kategorii wiekowej, na dystansie 50 m stylem dowolnym, plasuje się na 4. miejscu w Europie. Należy do Kadry Narodowej Juniorów.

Sztafeta damska w kategorii Open zdobyła Mistrzostwo Dolnego Śląska na dystansie 4x100 m stylem dowolnym na krótkim basenie. Sztafeta męska w kategorii Open uplasowała się na 4. pozycji na dystansie 4x100 m stylem dowolnym na krótkim basenie.

Działalność Klubu od wielu lat jest współfinansowana ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów. Jego funkcjonowanie nie byłoby możliwe bez wsparcia Rodziców, Sponsorów a także Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kibic
Kibic 02.01.2019, 09:18
Gratulacje, szkoda tylko, że za tymi sukcesami nie idą inwestycje w pływanie, mam na myśli budowę nowoczesnego basenu i konkretnych sponsorów, o których powinno się postarać Miasto Dzierżoniów.Temat do przemyśleń dla władz miasta.Pozdrawiam wszystkie kluby pływackie w powiecie!
Dressel
Dressel 03.01.2019, 03:51
To prawda - basen w Dzierzoniowie to moze co najwyzej sluzyc jako Szkolka do nauki plywania.
Pan Burmistrz I Starosta powinni pomyslec o budowie nowego basenu chociazby w okolicach OSiRu.

Pozostałe