SOWIOGÓRSKIE CENTRUM KOMUNIKACYJNE WIZYTÓWKĄ POWIATU DZIERŻONIOWSKIEGO

  • 21.12.2018, 10:20 (aktualizacja 21.12.2018, 12:04)
  • Telewizja Sudecka
SOWIOGÓRSKIE CENTRUM KOMUNIKACYJNE WIZYTÓWKĄ POWIATU DZIERŻONIOWSKIEGO
Jedna z największych inwestycji w historii dzierżoniowskiego samorządu dobiegła końca. Jeszcze kilka lat temu dworzec PKP oraz teren wokół nie był dobrą wizytówką miasta. Dzięki wieloletnim staraniom i przejęciu budynku od kolei można było pomyśleć o remoncie i środkach finansowych na wykonanie inwestycji.

 

Dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu dla Województwa Dolnośląskiego udało się pozyskać wielomilionowe dotacje i wykonać inwestycje, która stała się wizytówką całego powiatu dzierżoniowskiego. Przy okazji kompleksowej przebudowy budynku dworca wraz z jego zagospodarowaniem, wyremontowano również ul. Sienkiewicza, ul. Kolejową, wybudowano rondo na skrzyżowaniu tych ulic, wyremontowano most na ul. Sienkiewicza oraz wykonano wiele nowych miejsc parkingowych oraz aranżację całego terenu.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe