Poniedziałek, 18.02.2019

PRZEKROCZENIA PYŁU PM10 - OSTRZEŻENIE WIOŚ

  • 6.12.2018, 13:16 (aktualizacja 06.12.2018 13:26)
  • Telewizja Sudecka
PRZEKROCZENIA PYŁU PM10 - OSTRZEŻENIE WIOŚ Jacek Halicki, źródło: wikipedia.pl
WIOŚ we Wrocławiu informuje, że dnia 05.12.2018 r. odnotowano przekroczenie poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM10 dla czasu uśredniania 24 godziny na stacjach pomiarowych w Dzierżoniowie, Kłodzku, Legnicy, Lubaniu i Nowej Rudzie (powiat kłodzki)

Ze względu na prognozowane warunki atmosferyczne przekroczenie może się utrzymywać w dniu dzisiejszym, tj. 06.12.2018 r.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Grupy ludności wrażliwe na zanieczyszczenia: osoby cierpiące na przewlekłe choroby układu oddechowego, choroby układu krążenia oraz alergiczne choroby skóry i oczu; osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci.

Środki ostrożności: osoby wrażliwe powinny rozważyć ograniczenie czasu przebywania oraz wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu (szczególnie w godzinach wieczornych).

Zalecenia dla ludności po przekroczeniu dopuszczalnych stężeń pyłu PM10 w powietrzu:

1) unikanie palenia w piecach na paliwo stałe w przypadku posiadania alternatywnego źródła ogrzewania,

2) ograniczenie ruchu samochodowego np. poprzez korzystanie z komunikacji publicznej.

3) śledzenie bieżącej informacji o jakości powietrza.

Dane bieżące, aktualizowane co godzinę, dostępne są w aplikacji mobilnej na smartfony: „Jakość powietrza w Polsce” oraz na stronie internetowej WIOŚ: http://air.wroclaw.pios.gov.pl/.

 

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ula
Ula 9.12.2018, 23:08
Masakra .....Jak może być tak kiepskie powietrze... w Dzierżoniowe jeszcze, albo w Pieszycach. Przecież jesteśmy praktycznie przy samych Górach Sowich.. co to się dzieje ? Widzę, ze oczyszczacz powietrza z nawilżaczem z sharpa, który kupiłam ze względu na alergie moich dzieci na kurz na Goodair.pl przyda się nie tylko na to, ale również na ten paskudny smog... Oczyszczacz zakupiony również ze względu na bardzo suche powietrze w domu.
kral
kral 6.12.2018, 22:17
W Bielawie również... tylko chyba tam z miernikami nie chodzą
gdzie straż miejska?
gdzie straż miejska? 6.12.2018, 14:17
Karać za palenie śmieci !!!!!

Pozostałe