Niedziela, 17.02.2019

STAROSTWO DLA III SEKTORA

  • 5.12.2018, 12:46
  • Telewizja Sudecka
STAROSTWO DLA III SEKTORA
Jakie obowiązki prawne i wymogi formalne muszą spełnić stowarzyszenia? – te zagadnienia omawiano na szkoleniu, które odbyło się 4 grudnia w Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie.

Prowadzenie organizacji pozarządowej zgodnie z prawem to spore wyzwanie, zwłaszcza przy zmieniających się przepisach. Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie stara się wesprzeć przedstawicieli III sektora w pogłębianiu wiedzy, która ułatwia codzienną działalność.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

W tym roku odbyło się kilka szkoleń, głównie z zakresu pozyskiwania środków. Na ostatnim spotkaniu, które zostało zorganizowane 4 grudnia wspólnie z Dolnośląskim Punktem Doradczym w Wałbrzychu, omówiono temat: „Obowiązki formalno-prawne prowadzenia stowarzyszeń i stowarzyszeń zwykłych”.

Prowadzący szkolenie Sławomir Wieteska z Fundacji „Merkury” skupił się głównie na obowiązkach wynikających z nowych przepisów, które dotyczą m.in.: stosowania ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy, wymogów związanych z organizacją imprez turystycznych czy zatrudniania pracowników, pracy z nieletnimi i współpracy z wolontariuszami.

Zainteresowanie szkoleniem było duże – wzięło w nim udział blisko 40 osób, co znaczy, że odpowiadało ono na potrzeby III sektora. Wszystkich przybyłych przywitał wicestarosta Andrzej Bolisega, który podkreślił, że organizacje pełnią ważną rolę w życiu społecznym i mogą liczyć na wsparcie powiatu, które odbywa się m.in. przez organizację szkoleń oraz przez dofinansowanie zadań publicznych.

Współpracą powiatu z organizacjami pozarządowymi zajmuje się Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego, Rynek 27, tel. 074 832 52 29 lub 832 52 28, e- mail: [email protected]

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe