DARIUSZ KUCHARSKI O INWESTYCJACH W 2019 ROKU

  • 04.12.2018, 13:13 (aktualizacja 04.12.2018, 15:27)
  • Telewizja Sudecka
DARIUSZ KUCHARSKI O INWESTYCJACH W 2019 ROKU
Choć zbliża się koniec kalendarzowego roku i jest to dopiero początek nowej kadencji samorządu to w Dzierżoniowie nie ma czasu na odpoczynek.

Które inwestycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku i w jaki sposób zmienią one Dzierżoniów i naszą miejską przestrzeń? - Łączna kwota, jaką miasto planuje przeznaczyć na inwestycje to 31,5 mln. zł. Wśród tych najważniejszych są oczywiście zadania związane z budową, rozbudową i remontami dróg. To będzie kolejny rok poprawy infrastruktury drogowej i bezpieczeństwa. Równie pracowity, ale już na pewno nie tak uciążliwy jak obecny – zapewnia burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski. 

Największym zadaniem drogowym 2019 roku będzie kompleksowa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Realizacja tego zadania warunkowana jest zdobyciem zewnętrznego dofinansowania. Jest na to duża szansa, a decyzje w tej sprawie zapadną do końca tego roku.  

Duże zmiany zajdą również na os. Kolorowym. Tutaj kontynuowana będzie rozpoczęta już inwestycja, w efekcie której przebudowane zostaną drogi, chodniki i miejsca parkingowe. 

W 2019 roku rozpoczną się prace przy zmienianiu ul. Wesołej. Obejmą one odcinek od nr 8, do 96. 

Na os. Tęczowym wybudowana zostanie ul. Bursztynowa, nowe oblicze ze zyska również droga prowadząca od ul. Akacjowej, do budynku nr 8. 

Wzdłuż budynku nr 1 na os. Jasnym przebudowana zostanie droga, powstaną tu także dodatkowe miejsca parkingowe. Miasto wyremontuje chodnik przy bloku.

Od 2019 roku łatwiej będzie się też poruszać na os. Różanym. Przebudowa drogi dojazdowej od ul. Korczaka, do Szkoły Podstawowej nr 1, to również nowe miejsca parkingowe na tym osiedlu. 

Ze względu na stan techniczny konieczna jest budowa nowej kładki dla pieszych nad rzeką Piławą, przy ul. Kopernika, na wysokości Szkoły Podstawowej nr 9. 

Klienci ośrodka sportu i działkowcy skorzystają na budowie drogi prowadzącej od wiaduktu na ul. Strumykowej, do parkingu przy hotelu OSiR-u. 

Bardzo duże znaczenie dla estetyki Dzierżoniowa będą miały zadania związane z pracami przy modernizacji Parku Kusocińskiego i z udostępnieniem dla mieszkańców terenu dawnego Cmentarza Żydowskiego. 

W 2019 roku zakończy się budowa centrum seniora, prowadzona w budynku położonym przy ul. Świdnickiej 35. W Szkole Podstawowej nr 1 powstanie nowoczesna stołówka, miasto modernizować będzie także sieć monitoringu. 

W ramach Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego oprócz prac w parku pomiędzy ul. Świdnicką, Piastowską i Złotą powstanie również sześć nowoczesnych przejść dla pieszych, cztery z nich na ul. Piastowskiej. Na Skwerze Seniora i Juniora powstaną miejsca piknikowe. 

To nie wszystkie inwestycje zaplanowane na najbliższy rok. W projekcie budżetu jest jeszcze wiele, mniej kosztowych, ale ważnych dla mieszkańców zadań. Plan inwestycji 2019 może też ulegać zmianie, ze względu na  zdobywane przez Dzierżoniów zewnętrze dofinansowanie.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Magnus
Magnus 04.12.2018, 22:58
Brawo oto chodzi jak nowoczesny Dzierżoniów to nie tylko na plakatach wyborczych brawo panie Kucharski
ww
ww 04.12.2018, 16:10
Kucharski grubo jedzie.

Pozostałe