OGRZEWANIE PODŁOGOWE PRZYCZYNĄ POŻARU W DZIERŻONIOWIE

  • 01.12.2018, 15:05 (aktualizacja 03.12.2018, 10:53)
  • Krzysztof Bachiński
OGRZEWANIE PODŁOGOWE PRZYCZYNĄ POŻARU W DZIERŻONIOWIE
1 grudnia o godzinie 12,19 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze mieszkania w kamienicy nr 22, przy ulicy Wrocławskiej. Strażacy jednostki ochrony przeciwpożarowej po dotarciu do mieszkania zastali zadymienie i otwarty ogień, który objął panele i kanapę w jednym z pomieszczeń. Zespół pogotowia ratunkowego przebadał 16-letniego chłopca, który przebywał w pomieszczeniu gdy wybuchł pożar. Według wstępnych ustaleń prawdopodobną przyczyną pożaru było ogrzewanie podłogowe.

 Po przybyciu Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej na miejsce zdarzenia zastano lokatorów mieszkania, którzy zgłosili zdarzenie. Lokatorzy przed przyjazdem na miejsce PSP samodzielnie opuścili mieszkanie. W mieszkaniu panowało zadymienie. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody na palące się łóżko oraz podłogę, zerwanie nadpalonych paneli podłogowych, wyniesienie nadpalonego łóżka na zewnątrz budynku, sprawdzenie pomieszczenia kamerą termowizyjną, wykonanie pomiaru powietrza pod kątem obecności gazów niebezpiecznych w mieszkaniach sąsiadujących z mieszkaniem, w którym doszło do zdarzenia, tlenoterapia oraz wsparcie psychiczne dla lokatora mieszkania, odłączenie energii elektrycznej w mieszkaniu. W działaniach brały udział 3 zastępy PSP oraz 1 zastęp OSP Bielawa - poinformował st. sekc. Wojciech Jędrzejak z  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie

Krzysztof Bachiński

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ławnik
ławnik 02.12.2018, 18:14
zdjęcia z doby! co to za kradziez???

Pozostałe