Niedziela, 17.02.2019

NUMER 997 JUŻ NIE POŁĄCZY Z POLICJĄ

  • 30.11.2018, 13:04
  • Telewizja Sudecka
NUMER 997 JUŻ NIE POŁĄCZY Z POLICJĄ
Od 6 grudnia mieszkańcy powiatu dzierżoniowskiego wybierając numer alarmowy 997, dodzwonią się do Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu.

Proces przełączania numeru 997 do Centrów Powiadamiania Ratunkowego odbywa się sukcesywnie w całym kraju. W województwie dolnośląskim proces ten nastąpi w dniach od 3 do 12 grudnia. Natomiast przełączenie powiatu dzierżoniowskiego zaplanowano na czwartek 6 grudnia, na godz. 11.00.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

 

Dla mieszkańców naszego powiatu oznacza to, że wybierając numer alarmowy 997, nie dodzwonią się już na komisariat policji. Telefon odbierze pracownik Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu.

 

Przejęcie obsługi zgłoszeń z numeru 997 przez CPR pozwoli jednocześnie powiadomić o zdarzeniu wszystkie właściwe służby. Zmiana ma odciążyć dyspozytorów służb ratunkowych. Policja będzie otrzymywać z CPR tylko zgłoszenia alarmowe, w których zagrożone jest życie, zdrowie, mienie, bezpieczeństwo lub porządek publiczny.

 

Dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112 należy być przygotowanym na udzielenie operatorom niezbędnych informacji. Są to: dokładna lokalizacja zdarzenia (miejscowość, ulica, numer budynku, numer mieszkania, ewentualnie punkty orientacyjne) oraz krótki i rzeczowy opis tego, co się dzieje, ile jest osób poszkodowanych i w jakim są stanie. Należy również odpowiedzieć na ewentualne dodatkowe pytania operatorów. Zebrane informacje pozwolą na właściwą kwalifikację zgłoszenia i przekazanie go do odpowiednich służb.

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Oszczędzanie kosztem życia
Oszczędzanie kosztem życia 2.12.2018, 11:00
Najgłupsze pomysły na oszczędności jakie można wprowadzać w życie.
,,
,, 4.12.2018, 16:14
To czas pokaże.

Pozostałe