PO PRAWIE 100 LATACH ŚLUB HOCHBERGÓW NA ZAMKU KSIĄŻ

  • 30.11.2018, 11:23 (aktualizacja 30.11.2018, 12:20)
  • Telewizja Sudecka
PO PRAWIE 100 LATACH ŚLUB HOCHBERGÓW NA ZAMKU KSIĄŻ
Po raz pierwszy od prawie 100 lat na Zamku Książ w Wałbrzychu odbędzie się ślub członka rodziny Hochbergów. W rękach tego śląskiego rodu dawna piastowska twierdza pozostawała w latach 1509-1943. Za mąż za Pana Jaspera Schulza wychodzi hrabianka Caroline Alexandra von Hochberg z linii na Roztoce, baronówna na Książu.

Ostatnie tego typu wydarzenie miało miejsce 1924 kiedy w rodowym zamku Fürstenstein ślub brał najstarszy syn i dziedzic księcia Jana Henryka XV i księżnej Daisy, książę Jan Henryk XVII. Dokładnie po 94 latach już w polskim Zamku Książ weselne dzwony ponownie zabiją dla przedstawicielki rodu Hochbergów.

 

Reprezentująca hrabiowską linię Hochbergów na Roztoce, hrabianka Caroline Alexandra jest pra-prawnuczką hrabiego Jana Henryka XIV Bolko von Hochberga na Roztoce (zm.1926 w Szczawnie -Zdroju) , młodszego brata księcia Jana Henryka XI von Pless (zm.1907). Wychodzi za mąż za Jaspera Schulza, managera w firmie informatycznej. Narzeczeni, którzy zdecydowali się na ślub w Książu na co dzień mieszkają w Lubece. Dla hrabianki Caroline jest to już druga wizyta w Książu. Po raz pierwszy przyjechała do Wałbrzycha w czerwcu 2017 roku na obchody urodzin księżnej Daisy von Pless.

Ceremonia zaślubin odbędzie się w Sali Maksymiliana w Książu, a przyjęcie weselne w dawnym apartamentach książęcych na drugim piętrze. Tuż przed ceremonią rodzina hrabiowska wraz z gośćmi przejedzie powozami ze Stada Ogierów w Książu do Mauzoleum Hochbergów, gdzie młoda para złoży kwiaty i zapali znicz na pustych dziś sarkofagach przodków. Hochbergowie wezmą także udział w uroczystym zaświeceniu lampek na książańskich choinkach. Początek wielkiej, świątecznej iluminacji Książa rozpocznie się godzinie 16:00 z udziałem prezydenta Wałbrzycha, dra Romana Szełemeja.

Pannę młodą będą wydawali za mąż hrabia Constantin Aleksander von Hochberg auf Rohnstock, Freiherr zu Fürstenstein i jego małżonka hrabina Brigit. W ceremonii będą uczestniczyły także młodsze siostry panny młodej, młode hrabianki Anna Lena Huberta i Maria Renata von Hochberg.

W niedzielę rodzina hrabiowska na zaproszenie państwa Małgorzaty i Arkadiusza Śnieżków, nowych właścicieli pałacu w Roztoce (gmina Dobromierz) weźmie udział w uroczystym śniadaniu przygotowana w domu rodzinnym dziadka panny młodej.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gtfo
gtfo 30.11.2018, 20:53
masoneria

Pozostałe