ŻYWA BIBLIOTEKA W KUDOWIE ZDROJU

  • 20.11.2018, 09:07 (aktualizacja 20.11.2018, 11:51)
  • Telewizja Sudecka
ŻYWA BIBLIOTEKA W KUDOWIE ZDROJU
Żywa Biblioteka to międzynarodowy ruch na rzecz praw człowieka i różnorodnego społeczeństwa, który stosuje prostą metodę spotkania i rozmowy do przeciwstawiania się uprzedzeniom i dyskryminacji. Żywa Biblioteka posługuje się językiem i mechanizmami biblioteki, by umożliwić pełne szacunku rozmowy, które mogą pozytywnie wpłynąć na postawy i zachowania ludzi w stosunku do tych osób w naszych społecznościach, które są zagrożone wykluczeniem i marginalizacją ze względu na pochodzenie, kolor skóry, przekonania, orientację seksualną, zawód, religię. Żywa Biblioteka Polska to sieć organizacji pracujących metodą Żywej Biblioteki, która jest koordynowana przez Stowarzyszenie Diversja w imieniu Human Library Organization, ta w Kudowie Zdroju została zorganizowana przez Fundacja Rozwoju Inicjatyw Lokalnych "Qdowa".

 

                    

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Robert Duch
Robert Duch 21.11.2018, 15:44
Ja jestem dyskryminowany w Kudowie Zdroju. Moją inicjatywę polsko czeskich turniejów szachowych miejscowa sitwa chce zdławić. Próbowali nawet mnie z inicjatywy i pomysłu okraść, a zasługę przypisać swojemu człowiekowi z układów. Szachiści są dyskryminowani i mają zakaz spotykania się w centrum kultury. Kilka lat temu próbowaliśmy grać w szachy we czterech w domu kultury ( w piątki ) Podstawili nam śpiewające i tańczące obok nas harcerki i tym sposobem nas wykurzono. Przecież zajęcia harcerskie odbywały się w soboty. Ten co się wymądrza w materiale filmowym, pytał się tych harcerek " czy my im przeszkadzać nie będziemy"
Robert Duch mieszkaniec Kudowy Zdroju szachista inicjator polsko czeskich szachowych turniejów na terenie Kudowy Zdroju

Pozostałe