NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY DOLNEGO ŚLĄSKA 2018

  • 24.10.2018, 08:46
  • Telewizja Sudecka
NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY DOLNEGO ŚLĄSKA 2018
Dolnośląska Organizacja Turystyczna od 2003 roku na zakończenie letniego sezonu organizuje konkurs, który ma wskazać turystyczne gwiazdy regionu. Nagrodzone mogą być zarówno atrakcje turystyczne jak i imprezy czy regiony, w których chętnie wypoczywamy. Wśród dotychczasowych zwycięzców są m.in. Kopalnia Złota w Złotym Stoku, czy Huta Julia w Piechowicach. Pełną listę można znaleźć na stronie www.polskapodajdalej.pl.

W 2018 roku o certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego ubiegało się 17 kandydatów, spośród których 13 osobowa kapituła konkursu wyłoniła czterech tegorocznych zwycięzców. Wyniki zostały ogłoszone w Świdnicy 10 października w trakcie uroczystego otwarcia konferencji „Sieciowe Produkty Turystyczne”.

Zdobywcami tytułu Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska w 2018 roku zostali:

  1. Ogród Zoologiczny we Wrocławiu
  2. Spływy Pontonowe Ski-Raft Bardo
  3. Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis
  4. Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim

Celem konkursu jest wsparcie rozwoju usług turystycznych w regionie poprzez wskazanie turystom miejsc i wydarzeń z najlepszym poziomem usług. Przez ostatnie lata certyfikaty otrzymało już wiele podmiotów z Dolnego Śląska i stały się uznanym znakiem jakości dla branży. Liczymy, że zainteresowanie nimi będzie stale rosło.

Korzyści dla laureatów będzie kilka, ale największą jest szansa na uzyskanie tytułu najlepszego produktu turystycznego w ogólnopolskim konkursie, ponieważ całą czwórkę zwycięzców rekomendujemy do konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej. Oprócz tego Dolnośląska Organizacja Turystyczna przeprowadzi kampanię marketingową we współpracy z laureatami. Jak mówi Paweł Brzozowski z Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu zarządzający Zamkiem Grodno: „Ta nagroda to najważniejsze wyróżnienie promocyjne dla Zamku Grodno jakie udało się uzyskać. Żartując mogę powiedzieć że nasz zamek czekał na to wyróżnienie ponad 700 lat. Jest to zatem też historyczne wyróżnienie”.

Jakub Feiga zastępca dyrektora Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej podkreśla, że: „Przy rosnącym ruchu turystycznym w regionie i jednocześnie zaostrzającej się konkurencji wśród atrakcji certyfikaty jakości takie jak ta nagroda stają się bardzo ważnymi wskazówkami dla turystów. Dzięki współpracy Dolnośląskiej i Polskiej Organizacji Turystycznej konkurs organizowany jest już po raz piętnasty i stale cieszy się zainteresowaniem, co świadczy o jego znaczeniu”.

 

Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis to unikatowe centrum wiedzy, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Odkrywa procesy, w których bierze udział woda – od funkcji pełnionych w ciele człowieka, po prądy oceaniczne, które kształtują klimat na Ziemi. Wystawa podzielona jest na 9 stref tematycznych, każda z nich przedstawia substancje życia z innego ujęcia.

Hydropolis, to miejsce, w którym technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw. W ciągu 2,5 letniej działalności Hydropolis odwiedziło blisko 700 000 gości, czyniąc Hydropolis jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji Dolnego Śląska.

 

Zamek Grodno to ponad 700 lat historii. Początki średniowiecznej warowni w tym miejscu sięgają czasów Piastów Śląskich. Pod koniec XVI w. zamek został przebudowany na renesansową rezydencję. Dziś pozostaje pół ruiną, gdzie można zobaczyć zarówno fragmenty średniowiecznych murów, jak i niektóre z zachowanych renesansowych pomieszczeń. W 2009 roku zamek został przejęty przez Gminę Walim, która powierzyła zarządzanie

obiektem samorządowej instytucji kultury Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu. Trasa zwiedzania zamku wiedzie między innymi przez: budynek bramny (z unikatową elewacją wykonaną w technice sgraffito oraz zegarem słonecznym z 1716 r.), jeden z najpiękniejszych na Śląsku renesansowych portali, sień zamkową (z charakterystycznymi dla Sudetów krzyżami pokutnymi), jedyną na ziemi wałbrzyskiej średniowieczną salę tortur (w której turyści mogą zobaczyć repliki narzędzi związane z dawnym wymiarem sprawiedliwości, m.in. dyby przeznaczone dla dwóch osób, łoże madejowe, krzesło inkwizytorskie), średniowieczny

dziedziniec, salę rycerską (w której znajduje się jedyny zachowany w zamku kominek, wykuty częściowo w skale, na której zbudowany jest zamek), salę myśliwską, sale książęce oraz wieżę zamkową.

 

Spływy Pontonowe Przełomem Bardzkim – Ski Raft

Ski Raft oferuje przygodę życia w pakiecie: spływy pontonowe, kajakowe, paintball i folwark szyfrów. Smak adrenaliny i wspaniałych przeżyć – niezwykłe krajobrazy w pięknej scenerii, sport i rozrywka. Firma ma bogatą ofertę dla dużych i małych: łagodne spływy pontonowe w Bardzie, wymagające umiejętności spływy kajakowe w Sudetach, dynamiczne spływy kajakiem górskim na Przełomie Bardzkim, wszystko to z atrakcyjnymi scenariuszami gier i konkursów zespołowych. Doskonała, gwarantująca bezpieczeństwo organizacja – wykwalifikowana kadra instruktorów i ratowników oraz nowoczesny sprzęt. Po pełnym przygód dniu oferuje grę w paintball na zaaranżowanej, leśnej przestrzeni z torem przeszkód lub największe tajemnice historyczne w pokojach zagadek Folwarku Szyfrów. Do tego na miejscu na gości czeka pełna infrastruktura gastronomiczna (grill, ognisko) oraz zaplecze noclegowe.

 

ZOO Wrocław to najstarszy ogród zoologiczny w Polsce otwarty 10.07.1865 r. Mieszka w nim 12 000 zwierząt, około 1 100 gatunków! Są wśród nich bardzo rzadkie, zagrożone wyginięciem okapi, nosorożce indyjskie, oryksy szablorogie czy kanczyle filipińskie. Poza wybiegami zewnętrznymi znajduje się tu 9 pawilonów (Ptaszarnia, Małpiarnia, czy

Madagaskar) oraz Afrykarium, które prezentuje ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Lądu: bajeczne rafy koralowe Morza Czerwonego, jeziora Malawi i Tanganika, hipopotamy i krokodyle mieszkające w Nilu, około 7000 ryb, w tym rekiny, płaszczki, strzepiele, seleny. Ponadto antylopy dikdik, mrówniki, golce, kotiki afrykańskie, pingwiny przylądkowe, a także jedyne w Polsce syreny czyli manaty. Terrarium zaś posiada jedną z największych kolekcji gadów i płazów w Europie.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
nn
nn 24.10.2018, 23:44
Za 2016 rok wśród zwycięzców tego konkursu była Strefa MTB Sudety, która później w konkursie ogólnopolskim otrzymała wyróżnienie "Za najlepszy Produkt Turystyczny 2016 roku".
Mamy czym się pochwalić w naszym regionie Gór Sowich.

Pozostałe