STRAŻ GRANICZNA ZATRZYMAŁA UKRAINKĘ, KTÓRA FAŁSZOWAŁA DOKUMENTY

  • 24.08.2018, 15:13
  • Telewizja Sudecka
STRAŻ GRANICZNA ZATRZYMAŁA UKRAINKĘ, KTÓRA FAŁSZOWAŁA DOKUMENTY
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kłodzku zatrzymali obywatelkę Ukrainy, której przedstawiono zarzut fałszowania oraz posługiwania się podrobionymi dokumentami w celu legalizowania pobytu cudzoziemców na terytorium naszego kraju. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

W ramach śledztwa, nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Oławie, funkcjonariusze SG zatrzymali 51-letnią obywatelkę Ukrainy, która fałszowała dokumenty umożliwiające legalizowanie pobytu cudzoziemców na terytorium naszego kraju. Jak ustalili śledczy Ukrainka zajmowała się fałszowaniem oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy, które następnie rejestrowała w powiatowych urzędach pracy. Dokumenty te były potrzebne cudzoziemcom do uzyskania wizy, która uprawniała ich do wjazdu i pobytu w Polsce. W trakcie prowadzonych czynności zabezpieczono dokumenty dotyczące powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom. Sprawa ma charakter rozwojowy. Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie wszystkich osób zaangażowanych w to nielegalne przedsięwzięcie. Niewykluczone są dalsze zatrzymania. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze kłodzkiej placówki pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oławie. Cudzoziemce przedstawiono zarzut fałszowania oraz posługiwania się podrobionymi dokumentami. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 5.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Podpis
Podpis 24.08.2018, 23:23
A potem zakaz wjazdu na 20 lat

Pozostałe