PO POŚCIGU ÓSEMKĄ ZATRZYMALI KOMPLETNIE PIJANEGO MĘŻCZYZNĘ

  • 30.07.2018, 14:03
  • Telewizja Sudecka
PO POŚCIGU ÓSEMKĄ ZATRZYMALI KOMPLETNIE PIJANEGO MĘŻCZYZNĘ
Funkcjonariusze Wydziały Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji zatrzymali pijanego kierującego. Zanim jednak do tego doszło 40 latek był sprawcą kilku kolizji, nie zatrzymał się do kontroli, usiłował przejechać policjanta i pędził z prędkością około 170 km/h.

25 lipca około 12:00, w Radzikowie, pełniący służbę patrolową na drodze krajowej nr 8  funkcjonariusze dzierżoniowskiej drogówki, zauważyli jadący z nadmierną prędkością samochód. Jadący za nim pojazd zatrzymał się i policjanci otrzymali informację, że kierujący przejeżdżającym samochodem był uczestnikiem dwóch zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg. Dogonili samochód w Łagiewnikach, gdzie stał na czerwonym świetle. Policjanci stanęli przed nim. Gdy wyszli z radiowozu. Kierowca skody cofnął i z impetem ruszył na interweniującego funkcjonariusza. Gdyby nie natychmiastowa reakcja, uskok i schowanie za radiowozem mogło dojść do tragedii. Mundurowi ponownie ruszyli za uciekającym pojazdem, który szarżując uderzył w ciągnik rolniczy i kombajn. Gnał z prędkością około 170 km/h. 40 letniemu mężczyźnie przy wjeździe do Wilkowa Wielkiego samochód odmówił posłuszeństwa. Kierowca został obezwładniony.

Jednocześnie składamy podziękowania kierowcy samochodu ciężarowego, który widząc zaistniałą sytuację zatrzymał swój pojazd przed uciekinierem uniemożliwiając dalszą jazdę. Zachowanie zasługuje na duże brawa!

Jak się okazało kierowca skody był kompletnie pijany, miał 2,33 promila!

Następnego dnia usłyszał zarzuty: kierowania w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania do kontroli i narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia interweniującego policjanta. Odpowie także za szereg wykroczeń.

 

źródło: kom. Marcin Ząbek

KPP Dzierżoniów

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe