FESTIWAL SŁOWIAN POD ŚLĘŻĄ

  • 09.07.2018, 13:57 (aktualizacja 09.07.2018, 14:12)
  • Krzysztof Bachiński
FESTIWAL SŁOWIAN POD ŚLĘŻĄ Krzysztof Tatrocki
W dniach 6-8 lipca 2018 roku na terenie schroniska „Pod Wieżycą” w Sobótce przy ulicy Armii Krajowej 13. Odbyła się trzecia już edycja Festiwalu Słowian pod Ślężą, która od tego roku przyjęła nazwę SWAR.

Swar to nie tylko swarzący się między sobą ludzie, czyli kłócący się i spierający, swar to żar lejący się z nieba. Swar to energia, która w te dni będzie nas otaczała i sprawiała wiele nieopisanych przyjemności. Z racji tego, że Ślęża od zawsze była domeną kultu słonecznego plemion natywnych, także nazwa jest bardzo adekwatna. Tak nazwę przedstawił wytłumaczył prezes Zarządu Stowarzyszenia Krzewienia Kultury Słowiańskiej JAWIA - Gilis Szymon. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji począwszy od strawy dla ducha, jak wykłady i prelekcje o naszej słowiańskiej historii, kulturze oraz wierzeniach. Poprzez wiele inspirujących koncertów, które odbywały się wieczorami, można było degustować miejscowego warzonego piwa. Można było uczestniczyć i sprawdzić się w wielu rzemiosłach z dawnych czasów. Przeprowadzane były warsztaty tkackie, garncarskie i wiele innych. Na miejscu rekonstruktorzy historyczni z czasów wczesnego średniowiecza plemion słowiańskich oraz wikińskich, dali pokaz walk.

 

 

Krzysztof Bachiński

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Maryna
Maryna 10.07.2018, 15:12
I ja tam byłam... Miód piłam i świetnie się bawiłam :-)

Pozostałe