PRZED NAMI PUCHAR POLSKI NORDIC WALKING W POLANICY ZDROJU

  • 04.07.2018, 09:09
  • Telewizja Sudecka
PRZED NAMI PUCHAR POLSKI NORDIC WALKING W POLANICY ZDROJU
Już w sobotę, 7 lipca br. w Polanicy Zdrój pasjonaci nordic walking wystartują w Pucharze Polski w tej dyscyplinie. Każdy może wziąć udział w zawodach, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania.

Na starcie Pucharu w Polanicy pojawią się aktorzy Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski ‑ ambasadorzy Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku i zapaleni miłośnicy nordic walking.

Organizatorami wydarzenia są Polska Federacja Nordic Walking i miasto Polanica Zdrój. Sponsorem strategicznym jest Santander Consumer Bank. Imprezę wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W całej Polsce trwa kolejna edycja Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku ‑ inicjatywy promującej zdrową aktywność fizyczną i nordic walking. W tym roku Akademia jest partnerem 15 pucharowych imprez.

 

W najbliższą sobotę w Polanicy Zdrój odbędą się zawody Pucharów Polski Nordic Walking. Każdy, kto weźmie w nich udział i ukończy marsz, zbiera punkty do klasyfikacji generalnej Pucharów organizowanych przez Polską Federację Nordic Walking. Zawodnicy rywalizować będą na trzech dystansach: 5 km, 10 km, a dla najwytrwalszych 21 km. Dzieci do lat ośmiu mogą spróbować swoich sił na specjalnym odcinku Mini Nordic Walking liczącym 400 m.

 

‑ Początek wakacji to idealny moment na aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu z przyjaciółmi i rodziną. Puchary Polski to świetna okazja dla tych, którzy szukają towarzystwa do uprawiania nordic walking lub dopiero chcą rozpocząć przygodę z tym sportem - mówi Mirosława Krzyścin, koordynator Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku - Marsze z kijami sprzyjają życiu towarzyskiemu. Mimo dosyć szybkiego tempa nordic umożliwia swobodną konwersację. Również zawody nie muszą wiązać się tylko ze współzawodnictwem. Niektórzy startują w nich przede wszystkim dla przyjemności i możliwości obcowania z innymi. Dlatego zapraszamy wszystkich do PolanicyZdrój na najbliższy Puchar Polski - dodaje.

 

Miejsce zbiórki znajduje się w Parku Zdrojowym koło Muszli Koncertowej. Zawodnicy mogą się rejestrować w biurze zawodów już w piątek od godziny 17.00 do 19.00. Rejestracja kontynuowana będzie w dniu Pucharów od godziny 8.00 do 11.15. Po zapisach wszyscy uczestnicy przystąpią do wspólnej rozgrzewki, przy dźwiękach energetycznej muzyki. Start pierwszego marszu na 21 km zaplanowany jest na godzinę 10.00. Kolejny, na 10 km ruszy o godzinie 11.00, natomiast na 5 km o godzinie 11.40. Zawody zakończy marsz dla najmłodszych, o godzinie 13.00, po którym rozpoczną się pokazy i występy artystyczne. Dla każdego uczestnika przewidziany jest pakiet startowy oraz ciepły posiłek regeneracyjny. Wszystkie osoby, które pokonają wybrane przez siebie dystanse, nie przekraczając regulaminowego czasu, otrzymają pamiątkowe medale. Na tych, którym uda się stanąć na podium, czekają okolicznościowe puchary.

 

‑ Naszą przygodę z nordic walking rozpoczęliśmy dzięki moim rodzicom, którzy od dłuższego czasu są fanami spacerów z kijkami. Prawdą jest, że sport ten można uprawiać niezależnie od wieku. Jest bezpieczny dla zdrowia, bo nie obciąża stawów ani kręgosłupa - mówi aktor Bartłomiej Kasprzykowski, który wraz z żoną, Tamarą Arciuch jest ambasadorem Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku ‑ Wbrew różnym opiniom nie jest to dyscyplina wyłącznie dla osób starszych, czego ja wraz z Tamarą jesteśmy najlepszym przykładem. Nordic walking może uprawiać każdy pod warunkiem, że pamięta o poprawnej technice. Podczas marszu ciężar ciała jest rozłożony na wszystkie kończyny, czyli pracujemy całym ciałem, angażując 90 proc. mięśni ‑ dodaje.

 

Trasa tegorocznych Pucharów Polski Nordic Walking przebiega etapowo przez siedem miast: Mielno, Konstancin-Jeziornę, Kolbuszową, PolanicęZdrój, Osielsko, Potęgowo oraz Hajnówkę, która kończy cykl zawodów. Natomiast Puchary Regionalne odbywają się w kolejnych ośmiu miejscowościach: Polańczyku, Czaplinku, Jarosławcu, Wągrowcu, Okonku, Skrwilnie, Śremie i Szczecinie. Podczas finału Pucharu Polski zostaną nagrodzeni najlepsi zawodnicy kategorii wiekowych kobiet i mężczyzn oraz klasyfikacji drużynowych.

 

Każdy, kto chce rozpocząć naukę nordic walking lub uprawiać tę dyscyplinę w towarzystwie i pod okiem trenera, może dołączyć do zajęć w ramach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku. Cykl bezpłatnych treningów prowadzony jest w ponad 100 miejscowościach w całej Polsce pod nazwą Nordic Walking na Receptę. Zajęcia odbywają się od początku maja w każdy wtorek przez 30 tygodni. Inicjatywa organizowana jest przez Santander Consumer Bank wspólnie z Polską Federacją Nordic Walking, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie Santander Consumer Banku lub na portalu Facebook.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe