Poniedziałek, 18.03.2019

ANDRZEJ ADAMCZYK Z WIZYTĄ W WAŁBRZYCHU

  • 2.07.2018, 21:56 (aktualizacja 03.07.2018 10:48)
  • Krzysztof Bachiński
ANDRZEJ ADAMCZYK Z WIZYTĄ W WAŁBRZYCHU
W sobotę 30 czerwca 2018 roku w Wałbrzychu przebywał Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk. Jego wizyta w ramach cyklu „Polska jest jedna” to realizacja programu spotkań z Polakami jakie wyznaczyło sobie Prawo i Sprawiedliwość.

W tym wydarzeniu uczestniczyła również Anna Zalewska – Minister Edukacji Narodowej, a także Aleksander Szwed – Senator RP, Posłowie na Sejm RP Ireneusz Zyska i Wojciech Murdzek, Maciej Badora – Prezes Zarządu WSSE „INVEST-PARK” sp. z o.o. oraz licznie przybyli samorządowcy i mieszkańcy okręgu wałbrzyskiego. Minister Anna Zalewska omówiła dotychczasowe dokonania rządów Zjednoczonej Prawicy szczególnie podkreślając jego gospodarcze i socjalne sukcesy. Zebranym przybliżyła najważniejsze założenia tzw. „Piątki Morawieckiego”, dotyczącej:

obniżenia od początku przyszłego roku podatku CIT dla małych firm z 15 do 9 proc.;

wprowadzenia tzw. małego ZUS-u, naliczanego proporcjonalnie do przychodów dla firm osiągających miesięczne obroty do wysokości 2,5 minimalnych pensji w Polsce;

programu „Dobry Start” – 300 złotych na początku roku szkolnego dla każdego ucznia rozpoczynającego naukę w szkole podstawowej i średniej (od 1 lipca elektronicznie można składać wnioski);

programu Dostępność+ - likwidacja barier dla osób niepełnosprawnych;

nowego funduszu budowy dróg lokalnych o wartości co najmniej 5 miliardów złotych.

Minister Andrzej Adamczyk zaprezentował istotne informacje o przewidywanych do realizacji inwestycjach w infrastrukturze drogowej oraz kolejowej dla subregionu wałbrzyskiego i kłodzkiego, w tym o planach modernizacji DK8 z Wrocławia do Kłodzka. Dodał, że w ramach nowego funduszu drogowego najbiedniejsze samorządy mogą otrzymać nawet do 80 % dofinansowania.

Pytania od samorządowców, przybyłych mieszkańców i kuluarowych rozmów z ministrami i parlamentarzystami Zjednoczonej Prawicy zakończyły spotkanie.

Krzysztof Bachiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe