NOWA SIEDZIBA OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W DZIERŻONIOWIE

  • 06.06.2018, 12:42 (aktualizacja 06.06.2018, 12:45)
  • Telewizja Sudecka
NOWA SIEDZIBA OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W DZIERŻONIOWIE
To jeden z kilku dzierżoniowskich budynków użyteczności publicznej, który w tym roku przechodzi spore zmiany. W niedalekiej przyszłości będzie się w nim mieściła siedziba OPS-u. To także kolejna inwestycja realizowana w Dzierżoniowie z bardzo dużym unijnym dofinansowaniem.

 

Termomodernizacja budynku, w którym jeszcze niedawno funkcjonowała Szkoła Podstawowa nr 3 możliwa jest dzięki pieniądzom zdobytym przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska. To część większego projektu o wartości prawie 12 milionów złotych.

Wykonywane prace dotyczą dostosowania budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych, jego ocieplenia, wymiany okien, drzwi oraz modernizacji instalacji centralnego ogrzewania. Koszt tych robót wyniesie 1 mln 200 tys. zł, a unijne dofinansowanie tych prac to aż 1 milion 45 tys. zł

- W nowej siedzibie będzie duże biuro obsługi, co umożliwi udzielanie naszym klientom w jednym miejscu kompleksowych informacji o wszystkich świadczeniach. Będzie też bardzo potrzebna przestrzeń do intymnych rozmów z rodzinami dotkniętymi problemami i dla asystentów rodzin. Warto wspomnieć, że od kilku lat przybywa nam zadań zlecanych przez państwo. Największym jest oczywiście obsługa programu 500+. Niebawem dojdą nam zadania wynikające z wprowadzenia wyprawki szkolnej 300+. W ciągu ostatnich dwóch lat liczba klientów wzrosła o ponad 2500 – mówi Aneta Grzelka - dyrektor Dzierżoniowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe