ZA NAMI PUCHAR STREFY MTB SUDETY W SREBRNEJ GÓRZE

  • 05.06.2018, 08:57 (aktualizacja 05.06.2018, 08:59)
  • Telewizja Sudecka
ZA NAMI PUCHAR STREFY MTB SUDETY W SREBRNEJ GÓRZE
Jest takie miejsce na Dolnym Śląsku, które znane jest z dwóch rzeczy: największej twierdzy górskiej w Europie oraz niesamowitych warunków do jazdy na rowerze górskim. Mowa oczywiście o Srebrnej Górze, która była gospodarzem czwartej rundy Pucharu Strefy 2018.

Na trasie, uwzględniającej w części single znane z Tras Enduro Srebrna Góra, rywalizowało ponad 300 startujących. Pogoda dopisała, organizatorzy i partnerzy (jak zwykle w przypadku Strefy MTB Sudety) stanęli na wysokości zadania, zawodnikom pozostało więc jedynie zapełnić te piękne okoliczności ściganiem na wysokim poziomie. Tak też się stało a emocje i radość z pokonanej trasy były bardo duże, o czym świadczą opinie uczestników zebrane ,,na gorąco'' na mecie.

 

Warto zauważyć, że strategia pasjonatów ze Strefy MTB Sudety aby seria o Puchar Strefy była mniej nastawiona na komercję, a bardziej na ściganie w klimacie pure MTB, sprawdza się i sprawia, że zawody z cyklu na cykl stają się coraz bardziej elitarne.

 

Potwierdzeniem tych słów niech będzie fakt, że w Srebrnej Górze pomimo trudnego terminu (w tym samym czasie odbywały się m.in. Beskidy MTB Trophy i Puchar Czech) pojawiła się krajowa czołówka zawodników.

 

Tak oto, po raz kolejny w Górach Sowich mieliśmy szansę przeżyć to, co w MTB kochamy najbardziej. W wymiarze czysto sportowym najlepsi byli:

 

 

KOBIETY OPEN, DYSTANS MEGA

1. Michalina Ziółkowska, VOLKSWAGEN SAMOCHODY UŻYTKOWE MTB TEAM

2. Anita Kaputa,KKW WHYTE NEXELO WAŁBRZYCH

3. Alina Serafin, THP TEAM

 

MĘŻCZYŹNI OPEN, DYSTANS MEGA

1. Wojciech Halejak, JBG-2 CRYOSPACE

2. Michal Kanera, GHOST TEAM

3. Mikołaj Dziewa, SGR SPECIALIZED

 

KOBIETY OPEN, DYSTANS MINI

1. Marta Garnek, DREAM-BIKE BIELAWA

2. Dominika Niemiec, STOWARZYSZENIE KLUB SPORTOWY PŁAWNA

3. Paula Bernaczek, BIKE CENTER ATAKSPORT ŚWIDNICA

 

MĘŻCZYŹNI OPEN, DYSTATNS MINI

1. Piotr Sułek, BIKE CENTER ATAK SPORT ŚWIDNICA

2. Bartosz Łysak, CRANBERRY GŁUSZYCA TEAM

3.Grzegorz Stolarczyk, CRANBERRY GŁUSZYCA TEAM

 

Szczegółowe wyniki można zobaczyć w linku: https://live.ultimasport.pl/665/index.php?site=results

 

Kolejne ściganie z serii o Puchar Strefy już 23.06. na zapierających dech w piersiach ścieżkach w Mieroszowie. Zapisy na to wydarzenie są już otwarte: https://zapisy.ultimasport.pl/zapisz/352

 

Więcej info o Strefie znajdziecie na:

www.strefamtbsudety.pl

www.facebook.com/strefamtbsudety

--

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe