PRZED NAMI PUCHAR POLSKI W DOGTREKKINGU

  • 05.06.2018, 08:19
  • Telewizja Sudecka
PRZED NAMI PUCHAR POLSKI W DOGTREKKINGU
Już 16 czerwca w Szczawnie-Zdroju odbędą się kolejne w tym roku zawody z cyklu Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Zawodnicy z całej Polski przyjadą z swoimi psami aby wziąć udział w największym tego typu cyklu imprez w Polsce. Na wszystkich amatorów marszów i biegów z czworonogami czekać będą dwie malownicze trasy.

Dogtrekking polega na pokonaniu własnym tempem w towarzystwie psa jednej z dwóch tras (15 km lub 22 km) w oparciu o mapę. Warto jedna zaznaczyć, że nie są wymagane szczególne umiejętności w posługiwaniu się nią, a organizatorzy przed startem objaśniają trasę i punkty kontrolne do których należy dotrzeć. W imprezie blisko połowę uczestników stanowią rodziny, które mogą wystartować wspólnie z jednym psem w kategorii rodzinnej. W dogtrekkingu może wystartować każdy z niemal każdym psem (ograniczenia dotyczą wieku psa oraz młodzieży startującej bez opiekuna). Wyjątkową cechą imprezy jest jej różnorodność. Na starcie spotykają się sportowcy z szybkimi psami, którzy pokonują dłuższą - 22km trasę w około 2 godziny jak i rodziny, które najczęściej traktują udział czysto rekreacyjnie, skupiając się na radości płynącej ze wspólnego spędzania czasu na łonie natury z psem. Dodatkowo w tracie imprezy odbywają się otwarte warsztaty z lekarzem weterynarii, gdzie można nauczyć się m.in. jak udzielać pierwszej pomocy psu. Nowością będą również zajęcia z zakresu behawiorystyki.

Program zawodów w Sanoku:

8:00 – 9:00 - Zgłoszenia

10:00 – Start

15:00 – Zajęcia z lekarzem weterynarii oraz behawiorystą

16:00 – Ceremonia dekoracyjna

Bazą imprezy będzie Park Zdrojowy.

Sponsorem Głównym imprezy jest firma Bayer producent preparatów przeciwkleszczowych Advantix.

Partnerem Pucharu Polski w Dogtrekkingu będzie miasto Szczawno-Zdrój.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.dogtrekking.com.pl Kontakt: Paweł Bonk tel. 605 855 857 [email protected]

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe