Poniedziałek, 25.03.2019

UROCZYSTE OTWARCIE OBWODNICY KŁODZKA (AKTUALIZACJA WIDEO)

  • 28.05.2018, 16:54 (aktualizacja 01.06.2018 15:13)
  • Telewizja Sudecka
UROCZYSTE OTWARCIE OBWODNICY KŁODZKA (AKTUALIZACJA WIDEO)
W poniedziałek 28 maja uroczyście została otwarta obwodnica Kłodzka. Wyglądało to niestety bardziej na wiec wyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Wśród zaproszonych gości zabrakło zarówno burmistrza Kłodzka jak i starosty kłodzkiego Macieja Awiżenia, którzy wspólnie najbardziej zaangażowani byli w zabieganie o tę inwestycję i pozyskanie środków na ten cel. Nie zabrakło oczywiście wszystkich polityków PiS-u z Michałem Dworczykiem na czele. Jak widać wybory tuż tuż, więc ojców sukcesu będzie zawsze wielu. Już niebawem relacja wideo z wydarzenia.

 

Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut

Poniżej przedstawiamy historię powstania obwodnicy, która otrzymaliśmy od posłanki Ziemi Kłodzkiej Moniki Wielichowskiej.

 

W 2008 roku odbyły się pierwsze robocze spotkania z ówczesnym Ministrem Infrastruktury.

W marcu 2009 roku na zaproszenie poseł Moniki Wielichowskiej, jako członka Sejmowej Komisji Infrastruktury odbyło się spotkanie władz powiatu i miasta Kłodzko na Twierdzy Kłodzkiej z członkami sejmowej Komisji Infrastruktury oraz Wiceministrem Infrastruktury. Spotkanie na Twierdzy Kłodzkiej dotyczyło konieczności budowy obwodnicy Kłodzka, której w rządowych planach na przestrzeni lat i zmian rządów – nigdy nie było. Od tego momentu rozpoczęły się posłanki Wielichowskiej i samorządowców cykliczne robocze spotkania z Dyrektorem Wrocławskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i przedstawicielami resortu.

Równolegle w sprawie konieczności budowy obwodnicy poseł Monika Wielichowska interweniowała w Sejmie. Po wielokroć apelowała do Ministra Infrastruktury, do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o znalezienie środków na projekt i dokumentację budowy obwodnicy Kłodzka, wpisanie do rządowego programu i rozpoczęcie budowy.

W kwietniu 2010 r. w budżecie państwa zostały zabezpieczone środki na dokumentację: PROJEKT BUDOWLANY + PROJEKT WYKONAWCZY + DOKUMENTACJA PRZETARGOWA dla zadania BUDOWA OBWODNICY KŁODZKA w ciągu dk 33 wraz z łącznikiem dk 46, gdzie szacowany koszt dokumentacji wyniósł 2 miliony 800 tys. zł.

W czerwcu 2010 roku 23 wykonawców zgłosiło się do zaprojektowania obwodnicy Kłodzka.

W sierpniu 2010 roku w siedzibie Oddziału GDDKiA we Wrocławiu podpisano umowę pomiędzy Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad a firmą TRANSPROJEKT Krakowskie Biuro Projektów Dróg i Mostów Sp. z o.o. na Opracowanie dokumentacji projektowej dla: "Budowy obwodnicy m. Kłodzko w ciągu drogi krajowej nr 33 wraz z łącznikiem drogi krajowej nr 46".

W grudniu 2010 roku został zmieniony zakres rzeczowy projektu Programu Budowy Dróg w stosunku do uchwalonego w 2007 roku. W programie z 2007 roku nie było kłodzkiej obwodnicy. Wśród zmian znalazła się pozytywna zmiana dla kłodzkiej obwodnicy.

We wrześniu 2013 roku Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej ogłosiło przetargi na 11 obwodnic. Wśród nich, w załączniku Nr 6 - obwodnica Kłodzka. Załącznik Nr 6 trafił z konsultacji społecznych oraz uzgodnień międzyresortowych do Komitetu Stałego Rady Ministrów. Do obwodnicy Kłodzkiej nie było uwag. Został ostatni przystanek do uzyskania zgody w realizacji tej długo oczekiwanej inwestycji dla całej Ziemi Kłodzkiej.

1 października 2013 roku Rada Ministrów przyjęła załącznik nr 6, czyli Projekt uchwały Rady Ministrów zmieniającej uchwałę w sprawie ustanowienia Programu Wieloletniego pod nazwą „Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015”. A w załączniku, jedenaście obwodnic do realizacji w kraju w następnej perspektywie finansowej, w załączniku znalazła się budowa obwodnicy Kłodzka.

23 stycznia 2015 r. w starostwie powiatowym w Kłodzku odbyło się oficjalne podpisanie umowy na budowę obwodnicy Kłodzka. Na taką wiadomość mieszkańcy powiatu kłodzkiego czekali kilkadziesiąt lat. To co wydawało się niemożliwym, stało się faktem. Dzięki determinacji i współpracy wielu osób i instytucji, mieszkańcy powiatu kłodzkiego mogą się cieszyć, że tak ważny problem komunikacyjny Kłodzka i Ziemi Kłodzkiej będzie rozwiązany.

W marcu 2016 roku Wojewoda podpisał Zezwolenie na Realizację Inwestycji. Ruszyła budowa obwodnicy Kłodzka.

Robót budowlanych nie zatrzymały głosy sprzeciwu w sprawie budowy obwodnicy Kłodzka, które pojawiły się na kilkanaście dni przed ich rozpoczęciem. Członkowie Stowarzyszenia Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego na Dolnym Śląsku oddział Dzierżoniów i Kłodzko, radni powiatu kłodzkiego z klubu Prawa i Sprawiedliwości, były poseł PIS, osoby wspierające w wyborach do Parlamentu kandydata PIS - wystąpili z pismem do Ministra Infrastruktury z prośbą o pilne zrewidowanie celowości kontynuowania budowy obwodnicy Kłodzka.

Członkowie Stowarzyszenia podważali sens budowy obwodnicy Kłodzka – budowy, o którą na przestrzeni lat zabiegało wiele samorządów i instytucji. Głosy sprzeciwu pojawiły się w momencie, gdy projekt był już na bardzo zaawansowanym etapie. Na szczęście ten głos sprzeciwu nie był w stanie zatrzymać budowy obwodnicy Kłodzka, o czym zapewnił posłankę Wielichowską Jerzy Szmit Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, w odpowiedzi na interpelację poselską.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jarek z kumplami
jarek z kumplami 14.06.2018, 13:15
no to weźmy się do roboty i ZROBICIE
wasza praca, LAURY I NAGRODY SĄ DLA NAS
haker
haker 1.06.2018, 12:31
I kolejny atak hakerski na TV Sudecka...dziwne...???
Zalosne
Zalosne 28.05.2018, 22:34
Pisowska szopka
Wlo
Wlo 28.05.2018, 22:09
Przyczepi sie gowno do okretu i mowi plyniemy .Lubia sqrwisyny blysk fleszy
1234c
1234c 28.05.2018, 21:48
Pisorowska obluda...zenada....i nic wiecej ...
ooo
ooo 28.05.2018, 20:51
Zmiana koryta.A redaktor się unosi..
NieDlaPis
NieDlaPis 28.05.2018, 19:58
Co za obłuda !!!! Wstyd że tacy ludzie rządzą w naszym kraju !!!
ggggggggggggggg
ggggggggggggggg 28.05.2018, 18:03
za to Platformersi zawsze mówili ze nie ma piniędzy i ze nie będzie!...hahaha
kuoioioi
kuoioioi 28.05.2018, 18:46
a w UM Dzierżoniów jest korupcja przy realizacji inwestycji PKP
Urzędnik
Urzędnik 28.05.2018, 21:54
Wiedząc o takoej sytuacji i nie zgłaszając do odpowiednich służb popelniasz przestępstwo. Masz czas do środy, aby dotrzeć na Rolną. W innym przypadku trafi pozew dot. pomówienia.
kk
kk 28.05.2018, 22:13
aha i nie na Rolną tylko do CBA na Rodakowskiego
mn
mn 28.05.2018, 22:11
już jest zgłoszone
coś się tak rozjuszył
przecież Kucharski stał ze zniczem przed sądem, to pewnie koledzy PO pomogą
aga412
aga412 28.05.2018, 18:00
to najpierw PISowcy podważali sens obwodnicy a potem jako pierwsi przylecieli na jej otwarcie??????
Kazik
Kazik 28.05.2018, 17:14
Sorry dodam jeszcze kilku radnych wojewodzkich wszystkich opcji wszystkich bez wyjatku i podzialu .To co czyni dobra zmiana to iscie z dawnej epoki ktora tak zwalczaja Pytam gdzie jest prawo a gdzie sprawiedliwos tylko szyld a wiara w co ? Macie wiekszosc i rzadzcie nie dzielac Do naszych zagubionych pasterzy pytam ktora zlotowka jest lepsza ta od sympstyka PiS czy ta od opozycji dana na tace kaplan jest od laczenia a nie dzielenia .To co czyni dobra zmiana w Klodzku ? popierajac kogos kto doprowadzil do utraty plynnosci finansowej itd.? no tak wdziecznosc za prace .Bardzo dobrym kandydatem po prwej stronie jest byly Starosta Darek Mikosa czlowiek NSZZ Solidarnosc Klodzczanin uczciwy i sprawiedliwy merytoryczny szanujacy godnosc ludzka przeciwnika .Opamietajcie sie .
Obłuda
Obłuda 28.05.2018, 16:37
Całe szczęście że Kłodczanie wiedzą kto jest ojcem/matką tego sukcesu!!!!! Na pewno nie PIS!!!!!
Kazik
Kazik 28.05.2018, 16:11
Polska jest jedna dzielenie narodu jest poprostu ochydne Ci ludzie dali z siebie wszystko by obwodnica powstala to sw.pamieci Tadeusz Kmiecik Monika Wielichowska .Stanislaw Jurcewicz .Maciej Awizen .Michal Piszko .Ryszard Niebieszczanski Stanislaw Lagawa czy tak ciezko powiedziec Dziekuje jest mi wstyd jako latolikowi Gdzie wasza wiara to nienawisc wendeta czy nuemozna sie roznic z poszanowaniem godnosci czlowieka gdzie Dekalog Glosowalem na PiS ale juz nie zaglosuje bo zlo zlem zwalczaja a kto sieje wiatr zbierze burze Przykre ze osoba ktora zayrzymala na 4 lata budowe obwodnicy dzisiaj robi siebie bohaterem ochyda
ttttttttttttt
ttttttttttttt 28.05.2018, 15:42
kocham PIS
marionetka
marionetka 28.05.2018, 15:09
widać redaktor popiera PO
nie mogę aż patrzeć
nie mogę aż patrzeć 28.05.2018, 14:40
Żałosne takie potraktowanie władz samorządowych w Kłodzku. Wybory ważniejsze niż zaangażowanie ludzi

Pozostałe