Środa, 16.01.2019

ODSŁONIĘTO TABLICĘ POŚWIĘCONĄ JÓZEFOWI PIŁSUDSKIEMU

  • 22.04.2018, 05:37
  • Krzysztof Bachiński
ODSŁONIĘTO TABLICĘ POŚWIĘCONĄ JÓZEFOWI PIŁSUDSKIEMU
Marszałkowi Polski JÓZEFOWI PIŁSUDSKIEMU (1867-1935), Naczelnikowi Państwa, Naczelnemu Wodzowi, Premierowi, w roku 150. rocznicy urodzin z wdzięcznością za wolną Polskę Rodacy. O takiej treści odsłonięto pamiątkową tablicę 19 kwietnia na budynku starego sądu w Dzierżoniowie.

Wartę honorową wystawiła Grupa Rekonstrukcji Historycznej 58 Pułku Piechoty (4 pułku strzelców wielkopolskich). Odsłonięcie i poświęcenie tablicy jest jednym z punktów programu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, przygotowanego przez społeczny komitet obchodów oraz Klub 5 Grudnia, GRH 58 pp i Obywatelski Ruch Patriotyczny.

 

Krzysztof Bachiński

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe