NIEPODLEGŁA - WERNISAŻ WYSTAWY

  • 18.04.2018, 14:51 (aktualizacja 18.04.2018, 14:52)
  • Krzysztof Bachiński
NIEPODLEGŁA - WERNISAŻ WYSTAWY
Wernisaż wystawy czasowej „Niepodległa” odbył się 4 kwietnia 2018 r. o godz. 17:00, w siedzibie Muzeum Miejskiego Dzierżoniowa. Wykład inauguracyjny „Kształtowanie Niepodległej. Pierwsze lata II RP” przedstawi dr Dariusz Dąbrowski (Instytut Pamięci Narodowej we Wrocławiu).

Wystawa czasowa „Niepodległa” realizowana jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Na wystawie prezentowane są eksponaty pamiętające czasy walk o niepodległość, wśród których można zobaczyć bogaty zbiór szabli, odznak, banknotów i monet a także fotografie, dokumenty, książki, prasę i pocztówki. Muzeum miejskie wzbogaciło się o szablę porucznika Antoniego Baranowskiego oficera 11. Pułku Ułanów Legionowych, który walczył w wojnie obronnej 1939. Szablę nie żyjącego oficera w zbiory muzeum przekazał Stanisław Miazga.

 

Krzysztof Bachiński

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe