Piątek, 18.01.2019

SZYKUJĄ SIĘ NOWE ATRAKCJE TURYSTYCZNE W POWIECIE KŁODZKIM

  • 6.04.2018, 11:06
  • Telewizja Sudecka
SZYKUJĄ SIĘ NOWE ATRAKCJE TURYSTYCZNE W POWIECIE KŁODZKIM
Kolejne ciekawe atrakcje szykują się dla mieszkańców i turystów na polsko-czeskim pograniczu. Wśród 12 nagrodzonych projektów przez Komitet Monitorujący program Interreg V-A, znalazł się również projekt przygotowany przez powiat kłodzki, dotyczący budowy wieży widokowej na Kłodzkiej Górze.

Wieża pełnić będzie ważną funkcję wieży obserwacyjnej, pozwalającej na monitorowanie przez służbę leśną otaczających ją kompleksów leśnych pod względem bezpieczeństwa p. pożarowego. Oprócz tego wieża umożliwi turystom zmierzającym pobliskim szlakiem żółtym i niebieskim, podziwianie górskich krajobrazów z wyjątkowo malowniczym widokiem panoramy masywu Śnieżnika oraz pasma Gór Orlickich i rozległego pasma Gór Bardzkich z ich przedłużeniem, aż do Gór Sowich. W etapie przygotowawczym inwestycji, udział finansowy miał również powiat ząbkowicki oraz Nadleśnictwo Bardo. Wieżę zaprojektowano jako konstrukcję stalową zbudowaną z zastosowaniem profili rurowych. Wysokość całkowita wieży to 34,50 m. Całość inwestycji szacowana jest na blisko 650 tys. zł. z czego 85% stanowić będzie dofinansowanie z UE. wkład własny powiatu kłodzkiego to 15% kosztów kwalifikowanych.

Czytaj więciej : http://www.powiat.klodzko.pl/…/szykuja-sie-nowe-atrakcje-tu…

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
przewodnik
przewodnik 15.04.2018, 22:53
Czy będzie dozorowana ? jeśli nie to widzę problemy podobne jak na Borowej gdzie miejsce to stalo się siedliskiem pijaczyn i meneli.
m.
m. 6.04.2018, 11:29
jakie profesjonalne świerki ;)

Pozostałe