KWAS MASŁOWY ROZLANY W BUDYNKU

  • 29.03.2018, 14:02 (aktualizacja 30.03.2018, 00:48)
  • Krzysztof Bachiński
KWAS MASŁOWY ROZLANY W BUDYNKU
28 marca po godzinie 12.00 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej został poinformowany o duszącym, cuchnącym zapachu w bloku, przy ulicy Ogrodowej w Pieszycach. Na miejsce zostały zadysponowane trzy zastępy straży w tym OSP Piskorzów i policja.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia czuliśmy nieprzyjemny zapach nieznanej substancji. W trakcie rozpoznania obecni na miejscu policjanci poinformowali nas, że rozprzestrzenienie substancji miało miejsce w godzinach porannych. Prawdopodobnie mieliśmy do czynienia z kwasem masłowym. Zapach takiej substancji może utrzymywać się przez wiele dni a nawet tygodni, bowiem jest trudny do usunięcia. Nie jest on jednak szkodliwy, jeżeli nie jest się w jego bezpośrednim położeniu. Zlokalizowaliśmy przed wejściem do budynku dwie plamy o średnicy około 20 cm kwadratowych, zmyliśmy substancje prądem wody i użyliśmy detergentów powszechnie dostępnych. Dalsze czynności prowadzi policja - poinformował bryg. inż. Mariusz Stawiarz, dowódca JRG Dzierżoniów.

 

Krzysztof Bachiński

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
www.protect24h.pl
www.protect24h.pl 27.01.2020, 01:51
Jedyna certyfikowana firma usuwająca zapach kwasu masłowego to www.protect24h.pl
zbyszek
zbyszek 22.07.2018, 09:58
Jedynym skutecznym sposobem pozbycia się kwasu masłowego jest ozonowanie. Wiem, co mówię, bo jakiś bydlak wlał go do mojej restauracji. Pomogła mi firma Centrum Ozonowania - www.ozonuj.pl

Są w tym najlepsi w kraju.

Pozostałe