Z NARKOTYKAMI I POD ICH WPŁYWEM UCIEKAŁ QUADEM

  • 27.03.2018, 10:46 (aktualizacja 03.04.2018, 10:25)
  • Telewizja Sudecka
Z NARKOTYKAMI I POD ICH WPŁYWEM UCIEKAŁ QUADEM
Dzielnicowi z powiatu wałbrzyskiego, po pościgu, zatrzymali mężczyznę podejrzanego m.in. o posiadanie środków odurzających. Kierowca quada zignorował dawane przez funkcjonariuszy w jego kierunku sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać. Jechał z Głuszycy przez Walim w kierunku Dzierżoniowa i stracił panowanie nad pojazdem, doprowadzając do kolizji z radiowozem. Podczas interwencji okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze ujawnili przy nim także narkotyki, a chwilę później sam przyznał się do kierowania pod ich wpływem. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Do interwencji doszło około godziny 20 na terenie Głuszycy. Funkcjonariusze rewiru dzielnicowych, jadąc ulicą Sienkiewicza, zauważyli przemieszczającego się quadem mężczyznę i podjęli decyzję o jego zatrzymaniu go do kontroli drogowej. Zbliżyli się do pojazdu dając wyraźny znak do zatrzymania przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych.  Mężczyzna widząc to, gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę swoim pojazdem.

Policjanci niezwłocznie poinformowali dyżurnego miejscowego komisariatu o zaistniałym zdarzeniu, a następnie rozpoczęli pościg, który zakończył się po kilkunastu kilometrach. 24-latek uciekał z nadmierną prędkością i na łuku drogi wpadł w poślizg. Uderzył w radiowóz, a po chwili został zatrzymany przez policjantów z Głuszycy. Podczas legitymowania Funkcjonariusze ujawnili przy mężczyźnie niewielką ilość narkotyków w postaci marihuany.

 

 

Ustalili też, że 24-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Sam oświadczył, że przed rozpoczęciem jazdy zażył właśnie ten rodzaj narkotyków. Mężczyźnie pobrano krew do dalszych badań. Odpowie on teraz za przestępstwo niezatrzymania pojazdu i kontynuowania jazdy pomimo sygnału wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, jazdę bez uprawnień i jeżeli potwierdzą to badania, pod wpływem narkotyków. Grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do lat 5, zakaz kierowania pojazdami i dodatkowo wysoka grzywna.

 

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604-426-995

Telewizja Sudecka

Podziel się:Pozostałe