ZIMOWA WIOSNA - ZAŁOGI BS RALLY TEAM PO RAJDOWYM WEEKENDZIE

  • 19.03.2018, 10:07 (aktualizacja 19.03.2018, 10:16)
  • Telewizja Sudecka
ZIMOWA WIOSNA - ZAŁOGI BS RALLY TEAM PO RAJDOWYM WEEKENDZIE Dyziek Krzyżanowski
Walimska Wiosna niewiele z wiosną miała wspólnego. Minusowa temperatura, silny wiatr, miejscami spore zaspy śniegu to nie krajobraz typowy dla tej pory roku. Tak nieoczekiwany jak pogoda był także zwrot akcji z udziałem naszych załóg.

Gratulacje należą się Arkowi Idzi i Dominice Samburskiej (Fiat CC) startujących w ramach projektu „S Rally Team dla młodych” za podjęcie rękawic i walkę na odcinkach specjalnych w arcytrudnych warunkach, bowiem z 90 zgłoszonych załóg na starcie zawodów stanęło zaledwie 58.

- Rajd przebiegł jak najbardziej po naszej myśli, osiągnęliśmy to, co dla nas teraz najważniejsze, czyli dojechaliśmy do mety – podsumowuje swój start Arek Idzi. - Nie odbyło się bez przygód, ponieważ na drugim podjeździe obróciło nas na trasie, przez co nie mieliśmy już szans walczyć o pudło, chociaż nie to było najważniejsze. Budujący jest drugi czas w klasie podczas trzeciego przejazdu próby. Ostatecznie Arek i Dominika zakończyli zawody na czwartym miejscu w klasie 1 ze stratą 8,79 s do trzeciego miejsca.

Mariusz Brylski i Sławomir Szpot (Honda Civic) mając inne priorytety po drugim przejeździe odcinka specjalnego Walim – Glinno zrezygnowali z rywalizacji. - Doszliśmy do wniosku, że nie warto ryzykować uszkodzenia auta, bo było mega ślisko, a bardziej zależy nam na starcie, który przed nami już za tydzień, czyli Tarmac Masters – ocenia pilot załogi Sławomir Szpot. – Sprawdziliśmy auto, nieco odrdzewieliśmy po przerwie w startach między sezonami i zacieramy ręce przed kolejnym weekendem, kiedy staniemy do rywalizacji w pierwszej tegorocznej rundzie Tarmac Masters.

Walimska wiosna, która odbyła się w dniach 17 i 18 marca 2018 r., była drugą rundą Rajdowego Samochodowego Pucharu Sudetów 2018.

Pozdrawiamy, BS Rally Team!

 

 

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe