Wtorek, 19.03.2019

POMOC ZWIERZĘTOM W NAGŁYCH WYPADKACH. CO ROBIĆ?

  • 12.03.2018, 18:43
  • Telewizja Sudecka
POMOC ZWIERZĘTOM W NAGŁYCH WYPADKACH. CO ROBIĆ?
Jesteś świadkiem potrącenia psa lub kota? Znajdujesz ranne lub martwe zwierze? Co wówczas zrobić? Kto ma się tym zająć? Podpowiadamy i przypominamy co zrobić w takich sytuacjach.

Przypadki, kiedy bezdomne lub wolno żyjące zwierzę wymaga pomocy weterynaryjnej (np. w wyniku wypadku komunikacyjnego) mieszkańcy Dzierżoniowa mogą zgłaszać telefonicznie do Straży Miejskiej Dzierżoniowa (tel. 74 645 08 88) lub na policję (tel. 997). Te służby są przygotowane do podjęcia szybkich działań związanych pomocą w takich wypadkach.

W każdym przypadku poszkodowanym zwierzętom udzielana jest pomoc weterynaryjna. Przypadki psów, które zabłąkały się lub zostały porzucone także należy kierować do Straży Miejskiej Dzierżoniowa lub dzierżoniowskiej Policji.
Wszystkie odłowione psy trafiają do schroniska dla bezdomnych zwierząt Azyl przy ul. Brzegowej 151. Właściciele mogą odbierać swoje zwierzęta w ciągu dwóch tygodni od daty przyjęcia psa do schroniska (telefon do Azylu: 74 831 18 00).

W 2017 roku do schroniska skierowano z terenu Dzierżoniowa 69 psów. W 23 przypadkach właściciele odebrali swoje zwierzęta. Dla czworonogów pozostających w schronisku poszukiwane są nowe domy.

Wykaz zwierząt przeznaczonych do adopcji zamieszczony jest na stronie internetowej schroniska AZYL w Dzierżoniowie http://schroniskoazyl.eu/. Mieszkańcy mogą także odwiedzić schronisko AZYL od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-16.00 i w soboty w godz. 10.00-15.00

Widzisz ranne lub martwe zwierzę? Zawsze dzwoń na numer alarmowy;

  • Straży Miejskiej Dzierżoniowa tel. 74 645 08 88;
  • Policji – 997.

 

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe