FUNKCJONARIUSZE Z KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W BIELAWSKIM URZĘDZIE

  • 22.02.2018, 15:09 (aktualizacja 22.02.2018, 16:03)
  • Telewizja Sudecka
FUNKCJONARIUSZE Z KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W BIELAWSKIM URZĘDZIE
Z nieoficjalnych informacji jakie otrzymaliśmy w czwartek 22 lutego 2018 roku w Urzędzie Miasta w Bielawie pojawili się funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu z Wydziału ds. walki z Przestępczością Gospodarczą. Najprawdopodobniej przedmiotem czynności operacyjnych śledczych są nieprawidłowości przy inwestycjach miejskich takich jak remont pomostu na Jeziorze Bielawskim oraz budowa wiaty obok Zespołu Ośrodków Wsparcia przy ul. Lotniczej. Najprawdopodobniej policjanci zaanektowali komputery w Referacie Inwestycji i zaplombowali pomieszczenie. Śledztwo w wyżej wymienionych sprawach prowadzone jest już od jakiegoś czasu oraz przesłuchiwani są kolejni świadkowie, a wśród nich radni Rady Miejskiej z Bielawy, którzy większością głosów na ostatniej sesji Rady Miejskiej zobligowali burmistrza Piotra Łyżwę do powołania niezależnego biegłego w tym temacie. Jak widać ostatni rok rządów dla obecnego burmistrza z pewnością nie układa się po jego myśli. Najpierw w grudniu 2017 roku odwołanie byłej wiceburmistrz Małgorzaty Greiner, później nagana dla pierwszego zastępcy Witolda Runowicza za samowolne przyznawanie nagród dla Komendanta Straży Miejskiej Grzegorza Nowaka w łącznej wysokości 20 tys. zł. Czy burmistrz Bielawy poniesie konsekwencje za ewentualne nieprawidłowości będziemy Państwa z pewnością informować na bieżąco.

 

Na oficjalnym profilu miasta Bielawa na FB pojawiło się Oświadczenie Urzędu Miejskiego następującej treści.

W związku z pojawiającymi się informacjami, na temat tzw. „wkroczenia Policji” do Urzędu Miasta w Bielawie wyjaśniamy: 22 lutego na wniosek Policji, Urząd Miejski w Bielawie przekazał funkcjonariuszom dokumenty i zapisy elektroniczne dotyczące inwestycji realizowanych przez miasto.

Wizyta policjantów w urzędzie trwała kilka godzin i po otrzymaniu wspomnianych dokumentów, została zakończona. Należy podkreślić, że gmina Bielawa, jak każda inna gmina, jest kontrolowana corocznie od kilku do kilkunastu razy, przez powołane do tego ustawowo organy kontroli. Kontrole są naturalną rzeczą i służą transparentności działań organów publicznych.

Dla przykładu, w minionym roku bielawski magistrat był kontrolowany między innymi przez: Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, Dolnośląski Urząd Wojewódzki, Regionalną Izbę Obrachunkową, Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Urząd Marszałkowski.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (48)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
as
as 27.02.2018, 14:43
http://daminfo.pl/spoleczenstw…
f
f 27.02.2018, 14:51
czekamy na oświadczenie Urzędu Miasta
Roberto
Roberto 25.02.2018, 16:59
Za ta kontrole powinni cis rozwiazac. A co nsjlepoej rozwiązać
Kac
Kac 26.02.2018, 08:26
Już wytrzezwiales?
Ciekawy
Ciekawy 23.02.2018, 19:41
Pachura ile brałeś kasy za filmiki inaczej zwane promocyjnymi za Dźwiniela? jakiś cennik?
Kamil
Kamil 23.02.2018, 18:33
Urząd Miejski a nie Miasta
ooo
ooo 23.02.2018, 14:13
Jeszcze tak pięknie, jak za tego burmistrza to w Bielawie nie było. Jak to dużo można zrobić w ciągu 4 lat. Jak pięknie jest na naszym jeziorku . Jakie widoki oko cieszę. Wszyscy nam zazdroszczą. Coraz więcej ludzi przyjeżdża z Polski aby tu odpoczywać oraz aby brać udział w różnych imprezach sportowych i kulturalnych. Poprzednicy przez 16 lat nie zrobili tyle , co CI przez 4 lata. Jak sobie przypomnę ten krajobraz księżycowy na zbiorniku, to aż mi ciarki przechodzą - taka to była ruina. Dziękujemy bardzo Burmistrzu Łyżwo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Maćko z Monachium
Maćko z Monachium 24.02.2018, 18:24
Nie przesasadzaj dupowłazie z UM, jak był syf za rysia to taki pozostał.
h
h 23.02.2018, 14:34
Boze.czytasz to I nie grzmisz
ooo
ooo 23.02.2018, 14:39
A czy to nie prawda ?
h
h 23.02.2018, 15:27
Na pewno nie
J.
J. 23.02.2018, 17:49
Miasto pięknieje tylko grupka zdrajców której chciwość rozum odebrała robi wszystko żeby zniszczyć dorobek obecnego burmistrza. Ale to nawet dobrze, będziemy wiedzieć kto jest politykierem a kto gospodarzem
Tezet
Tezet 24.02.2018, 15:30
Chciwość pokazali dając premie kom.
kj
kj 23.02.2018, 18:15
z całą pewnością już niedługo się dowiemy
Wyborca
Wyborca 23.02.2018, 18:24
Hańba, że tacy politykierzy zamiast zająć się miastem myślą tylko o stołkach. Z przyjemnością będę upubliczniał nazwiska tych którym mandat radnego szumi jak woda sodowa. Chcą rozliczać innych? ok, my rozliczymy ich!!!
l
l 23.02.2018, 18:49
ok rozliczaj
.
. 23.02.2018, 18:59
Potwierdzasz tylko swoje chamstwo. Na pewno rozliczymy!!!
xxx
xxx 23.02.2018, 13:30
Nie cieszcie się z góry, bo pewnie burmistrz sam zażądał tej kontroli ,aby zamknąć gęby judaszom. Na jego miejscu podałbym do sądu o zniesławienie kilka osób - nawet na podstawie tych komentarzy.
Mieszkaniec Bielawy
Mieszkaniec Bielawy 23.02.2018, 13:23
Byłem w urzędzie, referat inwestycji pracuje na swoim ("tym zarekwirowanym) sprzęcie. Nic się nie dzieje a sudecka jak zwykle szuka sensacji kosztem dobrego imienia miasta
;k
;k 23.02.2018, 13:36
to ciekawe, a rząd w oświadczeniu sam stwierdził ,że przekazał dokumenty i nośniki elektroniczne/ Po co policji stare zdezelowane komputery bez danuyc
Szwarcejogurt
Szwarcejogurt 23.02.2018, 14:13
sam Donald Tramp tak oświadczył? fiuu fiuuu
s
s 23.02.2018, 13:27
Ania mówię ci, przestań
Mieszkaniec
Mieszkaniec 23.02.2018, 13:33
Ania jest zajęta ja w zastępstwie. Mów mi Ferdek
fan
fan 23.02.2018, 12:21
wstyd na cały powiat i województwo... i to przez kogo, przez kabaret........ki.
ooo
ooo 23.02.2018, 13:33
Jaki wstyd - rutynowa kontrola i jeszcze nikomu nic nie udowodniono , więc się nie podniecajcie !!!!!!!!!!!!!!!
jk
jk 23.02.2018, 13:26
nie tylko na województwo ale na całą Polskę. Nie wykluczone że jeszcze TVP przyjedzie, wtedy będzie siara.
;)
;) 23.02.2018, 13:35
co tak skromnie!!! na cały świat!!! BBC, CNS, CIA, ABS, GPS też już w drodze
Mieszkaniec
Mieszkaniec 23.02.2018, 12:39
A ja myślałem, że przez awanturników którzy bardzo chcą rządzić i nasyłają kogo się da żeby to miasto ośmieszyć. Bo w przeciwieństwie do tej hołoty Urząd robi dobrą robotę co widać po lajkach na fb
kjn
kjn 23.02.2018, 11:25
podobno podczas wizyty funkcjonariuszy, zaginął Runo. Czyżby chował co nie co?
gyyg
gyyg 23.02.2018, 09:24
Ale w tej Bielawie sa asy.
wrrrr
wrrrr 23.02.2018, 09:44
Zgadzam się, takich "sygnalistów" jeszcze Bielawa nie widziała... co jeden to "świętszy od samego Papieża"... z tej miłości bliźniego i przestrzegania prawa i sprawiedliwości gardła by poprzegryzali za kawałek władzy i diety radnego
g
g 23.02.2018, 10:07
Nie o sygnalistow chodzi tylko o zlodziei
!
! 23.02.2018, 11:29
Rozwiń myśl... oczywiście jak masz dowody sygnalisto... donosić każdy może a obowiązkiem policji jest sprawdzić donos
ggg
ggg 23.02.2018, 12:17
Ania daj spokoj
Urząd Miejski
Urząd Miejski 22.02.2018, 22:13
Oświadczam i wyjaśniam że jestem kierowany przez osoby rozważne i kompetentne co wprawdzie spowodowało pewne nadużycia i przekręty uruchamiając kontrolę Wojewódzkiego Wydziału do Spraw Przestępczości Gospodarczej ,która to z natury rzeczy jest kontrolą standardową szkoda tylko że tak transparentną.Proszę jednocześnie aby bezpodstawnie nie szkalować i rujnować dorobku naszego burmiszcza.
Maćko z Monachium
Maćko z Monachium 24.02.2018, 18:26
Jak widać w urzędzie pracują analfabeci, zupełnie jak za rysia bez matury. Na zadupiu syf jak za rysia!!!
XXX
XXX 23.02.2018, 07:02
I to jest oświadczenie Urzędu Miejskiego?!!
,,burmiszcza''Burmistrza chyba......brak słów.
Xeryst
Xeryst 22.02.2018, 21:46
To oswiadczenie to kpina
Wrocławianin
Wrocławianin 22.02.2018, 21:32
Raczej wojna o kota i rybki sąsiada
Zainteresowany
Zainteresowany 22.02.2018, 21:16
Kabaret Nowaki a bilety gdzie można kupić
ssss
ssss 22.02.2018, 19:46
Słabiutko pachura! Stać cię na więcej!
żenada
żenada 22.02.2018, 18:02
To oświadczenie to jakiś mało śmieszny kawał!?
nm,
nm, 22.02.2018, 18:09
dokładnie ,mało śmieszny ,powiedziałbym żenujący niczym kawały Strasburgera. Ja już nie płacę podatków . Po co żeby je kradli?
Józef
Józef 22.02.2018, 16:32
Premie komendanta teraz to,co się dzieje w tym magistracie ? Dział inwestycji kto tym kierował?
Nagana burmistrza .
Co jeszcze wyjdzie
ukh
ukh 22.02.2018, 16:38
Rujnowicz,ktory zrujnowal budzet bielawy
Abc
Abc 22.02.2018, 16:46
Jak takie premie rozdają to co się dziwisz .
B
B 22.02.2018, 16:15
Wojciechowski K. został sygnalistą hehe no to autorytet co jeździł po pijaku
www
www 22.02.2018, 16:07
Ojej biedne misie... W końcu.

Pozostałe