CHINY, TURCJA… JUGOWICE: TYDZIEŃ Z ŻYCIA SZKOŁY

  • 21.02.2018, 10:14
  • Telewizja Sudecka
 CHINY, TURCJA… JUGOWICE: TYDZIEŃ Z ŻYCIA SZKOŁY
Miniony tydzień w Publicznej Szkole Podstawowej im. J. Korczaka w Jugowicach był wyjątkowy. I nie tylko przez Walentynki. Po raz trzeci o Jugowicach usłyszał daleki świat. Po zeszłorocznych wizytach studentów z Brazylii, Meksyku i Chorwacji przyszedł czas ugościć kolejne kontynenty: tym razem dzięki współpracy z organizacją studencką AIESEC z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, przybyli do nas Zeu Liu, znana naszym uczniom jako April z Chin oraz Illiyas z Turcji.

Było to niezwykłe zderzenie trzech jakże odmiennych kultur: europejskiej z azjatycką i bliskowschodnią. I to w naszej niewielkiej szkole! Nasi goście przez cały tydzień prowadzili zajęcia z języka angielskiego opowiadając o swoich krajach, zwyczajach w nich panujących, obchodzonych świętach. Wśród ciekawostek, którymi każdego dnia byliśmy zaskakiwani przez naszych gości, najbardziej chyba zapadnie nam w pamięci przykład chińskiej szkoły, w której to uczniowie spędzają po 10 godzin dziennie, a po powrocie do domu zasiadają do odrabiania zadań domowych(!)

            Również nasi uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne, na których przedstawili naszą polską kulturę oraz piękno naszej Ojczyzny. Przy takim zestawieniu nietrudno było o obopólne zdziwienie połączone nierzadko z zachwytem. Jednocześnie mimo wielu różnic kulturowych udało się nam odnaleźć punkty wspólne, co tylko pokazuje że mimo odległości wszyscy jesteśmy sobie bardzo bliscy. Wszyscy jesteśmy ciekawi świata i siebie nawzajem. Najbardziej widocznym ogniwem łączącym nas z dalekim światem okazał się oczywiście język angielski, do nauki którego zawsze zachęcam nie tylko uczniów. Takie też było założenie całego przedsięwzięcia. Myślę, że już nikogo nie trzeba przekonywać do pilnej nauki języka angielskiego:)

 

            W imieniu własnym, jak i Pani Dyrektor serdecznie dziękuję Państwu Polom, którzy po raz kolejny użyczyli naszym przybyszom swej gościnności w pięknej Karczmie Góralskiej w Dziećmorowicach.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe