DZIERŻONIÓW: SAPERZY ZAKOŃCZYLI PRACĘ

  • 13.02.2018, 14:12 (aktualizacja 13.02.2018, 14:19)
  • Telewizja Sudecka
DZIERŻONIÓW: SAPERZY ZAKOŃCZYLI PRACĘ
Od godz. 14.00 mieszkańcy Dzierżoniowa mogą bezpiecznie wracać do domów w strefie objętej wcześniej ewakuacją. Saperzy zakończyli akcję wydobywania ładunków wybuchowych na moście przy ul. Sienkiewicza w Dzierżoniowie.

– Dziękuję za cierpliwość i wyrozumiałość. W pierwszej kolejności mieszkańcom i  wszystkim służbom  zaangażowanym w akcję. Podziękowania należą się również mediom, bez których przekazywanie najważniejszych komunikatów nie mogłoby się odbywać tak sprawnie – mówi burmistrz Dariusz Kucharski, który przewodniczył od początku posiedzeniom sztabu zarządzania kryzysowego.

Od rana udało się sprawnie ewakuować mieszkańców w promieniu 500 metrów od znalezienia ładunków. Akcja saperów trwała od godz. 10.00 do 14.00.  W sumie wojskowi wydobyli dziś około 120 kilogramów trotylu. Teren został całkowicie oczyszczony  i jest bezpieczny.

Konferencja prasowa podsumowująca akcję planowana jest na godz. 14.30 na  moście.

 

źródło: UM Dzierżoniów

 

Więcej:

DZIERŻONIÓW: CZĘŚĆ MIASTA EWAKUOWANA, SAPERZY PRACUJĄ

oraz

TROTYL W DZIERŻONIOWIE: KONIECZNA JEST EWAKUACJA MIESZKAŃCÓW!

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe