Poniedziałek, 18.02.2019

ŚWIDNICA STAWIA NA NOWOCZESNE TECHNOLOGIE

  • 6.02.2018, 11:23 (aktualizacja 22.02.2018 22:27)
  • Telewizja Sudecka
ŚWIDNICA STAWIA NA NOWOCZESNE TECHNOLOGIE
Świdnica po raz kolejny sięga po nowoczesne technologie i planuje wspólnie z firmą Akcelerator Technologii Informatycznych Pionier Sp. z o.o. stworzyć aplikację dla uczniów oraz lokalnych przedsiębiorców. Projekt ten finansowany jest z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na wsparcie uzdolnionych zespołów na rzecz rozwiązywania problemów aglomeracji miejskich przy wykorzystaniu technologii z obszaru Internetu rzeczy.

Wspomniana aplikacja będzie wspierała działania rozpoczęte w ramach programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”. Jednym z głównych celów projektu będzie opracowanie narzędzi informatycznych umożliwiających koordynację programu, a w przyszłości stworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy młodymi ludźmi, a środowiskiem działającym na rynku pracy. Pozwoli to na skoordynowanie zainteresowań i kompetencji uczniów z potrzebami lokalnego biznesu.

- Świdnica jest tym pierwszym pionierskim miastem, które podejmie się rozwiązania problemu przy pomocy wspólnie tworzonej platformy, która połączy współpracę reprezentantów biznesu i społeczności młodzieży, przede wszystkim po to, aby zwiększyć atrakcyjność miasta. Wierzymy, że połączenie siły i potencjału nauki i  biznesu, przyniesie wielostronne korzyści i pomoże dopasować zainteresowania i zdolności młodzieży do potrzeb lokalnych przedsiębiorców – mówi Mateusz Szuściak, prezes ATI Pionier.

Nowa platforma będzie narzędziem organizacyjnym, ale przede wszystkim informacyjnym, którego celem będzie promocja Świdnicy jako miejsca dobrego do życia.

- Nasz świdnicki program „Zostańcie z nami” to nowatorski projekt w skali kraju, jest też wzorem dla innych miast. Jesteśmy dumni, że dalej się rozwija i że młodzież w nim aktywnie uczestniczy. Tym razem chcemy z dofinansowaniem unijnym wesprzeć startup, który pozwoli utworzyć aplikacje mobilną dla młodzieży w Świdnicy – mówi Szymon Chojnowski, z-ca prezydent Świdnicy.

Pierwsze efekty prac nad nowym oprogramowaniem poznamy jeszcze w tym roku. 

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
M
M 8.04.2018, 20:30
Piotr Wyroślak, ukradł pomysł@!!!

Pozostałe