POSZUKIWANY PRZEZ INTERPOL ZOSTAŁ ZATRZYMANY NA WROCŁAWSKIM LOTNISKU

  • 18.01.2018, 13:25
  • Telewizja Sudecka
POSZUKIWANY PRZEZ INTERPOL ZOSTAŁ ZATRZYMANY NA WROCŁAWSKIM LOTNISKU
Dzięki wprowadzeniu zaostrzonych przepisów, dotyczących kontroli granicznej na granicach zewnętrznych strefy Schengen, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez Interpol za rozbój oraz paserstwo.

Wczoraj przed północą, tj. 17 stycznia 2018 r., 28-letni obywatel naszego kraju zgłosił się do odprawy paszportowej po przylocie samolotu z Londynu. Kiedy sprawdzenia, których dokonali funkcjonariusze Straży Granicznej potwierdziły, że mężczyzna jest poszukiwany przez Interpol, podróżny został zatrzymany. Zatrzymany mieszkaniec powiatu opolskiego był poszukiwany za rozbój oraz paserstwo. Za dokonane przestępstwa został skazany na 2 lata oraz 99 dni pozbawienia wolności. W dniu dzisiejszym mężczyzna został osadzony w Areszcie Śledczym we Wrocławiu.

Zatrzymanie było możliwe dzięki kontrolom szczegółowym prowadzonym na granicy zewnętrznej UE, gdzie od 7 kwietnia obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące przekraczania granicy zewnętrznej przez obywateli państw członkowskich UE. Każdy podróżny, który wjeżdża na terytorium strefy Schengen lub je opuszcza, musi być sprawdzany w krajowych i europejskich bazach danych.

 

 

 

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe