AKT OSKARŻENIA W SPRAWIE O HANDEL LUDŹMI

  • 08.01.2018, 13:43
  • Telewizja Sudecka
AKT OSKARŻENIA W SPRAWIE O HANDEL LUDŹMI
Do Sądu Okręgowego we Wrocławiu wpłynął akt oskarżenia przeciwko Agnieszce G. 44-letnia mieszkanka Wrocławia usłyszała zarzuty handlu ludźmi, stosowania gróźb karalnych oraz fałszowania dokumentów. Grozi jej kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Wobec oskarżonej zastosowano poręczenie majątkowe, zakaz opuszczania kraju oraz dozór policyjny.

Zwieńczeniem pracy funkcjonariuszy z Placówki SG we Wrocławiu-Strachowicach jest akt oskarżenia, w ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Akt oskarżenia skierowano przeciwko 44 – letniej mieszkance Wrocławia, która usłyszała zarzuty handu ludźmi, stosowanie gróźb karalnych oraz fałszowania dokumentów. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prowadzili postępowanie przygotowawcze wszczęte w sprawie ukrywania dokumentów paszportowych cudzoziemców. Na bazie zebranego przez funkcjonariuszy Straży Granicznej materiału Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu wszczęła śledztwo w sprawie handlu ludźmi w pracy przymusowej. Obywatele Ukrainy, zatrudniani byli w firmach budowlanych na terenie Wrocławia w okresie od 2014 do 2016 roku w sposób niezgodny z polskimi przepisami prawa. Wykorzystywano ich krytyczną sytuację osobistą oraz nieznajomość języka polskiego. Odbierano im dokumenty paszportowe, celem pozbawienia ich możliwości swobodnego przemieszczania się po kraju i opuszczenia miejsca pracy. Wobec obywateli Ukrainy stosowano również tzw. mechanizm długów, gdyż za zwrot paszportu oskarżona żądała zapłaty tytułem poniesionych kosztów związanych z zatrudnieniem cudzoziemców. Ponadto na podstawie stworzonego „regulaminu kar”, które dotyczyły między innymi absencji chorobowej, odejścia do innego pracodawcy, nie odbierania telefonów lub kontaktów ze Strażą Graniczną, nie wypłacano poszkodowanym wynagrodzenia za wykonaną pracę.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe