Czwartek, 17.10.2019

NASILA SIĘ KONFLIKT POMIĘDZY BURMISTRZEM, A PREZESEM SPÓŁDZIELNI W BIELAWIE

  • 21.12.2017, 16:54 (aktualizacja 21.12.2017, 16:57)
  • Telewizja Sudecka
NASILA SIĘ KONFLIKT POMIĘDZY BURMISTRZEM, A PREZESEM SPÓŁDZIELNI W BIELAWIE
Po publikacji listu otwartego na oficjalnej stronie miasta, pomiędzy urzędem a bielawską spółdzielnia zaczęło iskrzyć. Więcej o konflikcie w rozmowie z Tadeuszem Derenowskim, którzy odpiera zarzuty burmistrza i szerzej opowiada o sprawie.

 

 

Poniżej publikujemy treść listu ze strony www.bielawa.pl

List otwarty Burmistrza Bielawy do Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Bielawie i Rady Nadzorczej SM, w sprawie planowanej podwyżki cen i stawek za ogrzewanie

Z przykrością i dużym niezadowoleniem przyjąłem informację, w sprawie planowanej przez Spółdzielnię Mieszkaniową podwyżki cen i stawek za ogrzewanie, które miałyby obowiązywać od 1 stycznia 2018 roku. 

Trudno bowiem zaakceptować tak duży wzrost kosztów ciepła, które mieliby ponieść nie tylko mieszkańcy Spółdzielni, ale także część mieszkańców zasobów komunalnych. Dlatego też zdecydowanie apeluję o powstrzymanie się od planowanej podwyżki opłat. 

Liczę na ponowne przeanalizowanie problemu i uwzględnienie również aspektu społecznego przy planowaniu zmian. 

Burmistrz Miasta 
Piotr Łyżwa

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bielawiak
bielawiak 02.01.2018, 14:45
Czy Prezes coś jeszcze coś planuje, przecież od wielu lat powinien być na zasłużonej emeryturze. Ale chłop kręci razem z Pachurą.
Jerry
Jerry 02.01.2018, 09:00
O ile wiem, w Dzierżoniowie mieszkańcy osiedli nie będą od stycznia 2018r. drożej płacić za energię cieplną, tam nie ma podwyżki czynszu z tego tytułu. A więc jednak można? Tam korzysta się i innego węgla niż w Bielawie? Niech nasz walczący niczym lew o dobro lokatorów prezes Derenowski skontaktuje się z prezesem SM w Dzierżoniowie i najnormalniej w świecie zapyta go, jak to on robi, że można się obyć bez podwyżek cen za energię cieplną? Myślę, że nasz ukochany pan prezes powinien się trochę bardziej postarać.
th
th 25.12.2017, 11:00
Widac stronniczość Pana Pachury na każdym kroku!!!! Trudno jest zrozumiec dlaczego redaktor z "niezależnej" telewizji nie potrafi zrozumiec że dla niektórych ludzi taka podwyżka jest nie do udźwignięcia, że część osób mieszkająca w zasobach spółdzielni to emeryci, którzy znaczną część swojej emerytury wydają na leki a pozostałą na opłacenie czynszu i że nie mają na życie!!!! Panie redaktorze proszę się rozejrzeć dookoła w zasobach Sm mieszka wiele mało zamożnych osób!!!!!!
ssss
ssss 28.12.2017, 01:55
Spółdzielnia, to nie instytucja charytatywna. Jeśli kogoś nie stać na mieszkanie na osiedlu, to może się zamienić na mniejsze lub na mieszkanie komunalne.
Olo
Olo 25.12.2017, 14:27
A co SM ma wspólnego z podwyżkami cen węgla? Do rządu pretensje.
Kot Kaczyńskiego by się uśmiał
Kot Kaczyńskiego by się uśmiał 24.12.2017, 12:41
Jakie otoczenie burmistrza takie porządki w Bielawie.Nieróbstwo,niekompetencja,bylejakość i czarny pijar to atrybuty tego rzadzącego nami tandemu.
Spółdzielca
Spółdzielca 23.12.2017, 16:35
Prezes może się obrażać na małżonkę a nie na burmistrza, który występuje w imieniu mieszkańców! Nie zapomnimy tego tupetu, czas na emeryturę panie Derenowski
ja
ja 22.12.2017, 21:44
wystarczy porównać, zadbanie otoczenia budynków miasta, czystości klatek schodowych, chodników, terenów zielonych do terenów spółdzielni, to widać kto jest lepszym gospodarzem.żeby miasta choćjaż w części było tak zadbane jak zasoby spóldzielni
df
df 22.12.2017, 13:22
Tylko dzięki Spółdzielni Bielawa jakoś wygląda. Nie jestem mieszkanką osiedla i dlatego potrafię docenić dobrą robotę pana Derenowskiego. Miasto nie potrafi pozyskać środków na rewitalizację zasobów komunalnych i przez to budynki są w opłakanym stanie. Co do podwyżki, to wiadomo,że węgiel drożeje a co za tym idzie rosną opłaty za ogrzewanie.
hk
hk 25.12.2017, 10:53
Zeby porównac robote prezesa spółdzielni i MZBM należałoby osobom mieszkajacym w zasobach MZBM nakazac płacić takie horendalne stawki jak w spółdzielni wtedy moglibysmy zobaczyc kto jak zarządza. Przy takich czynszach jakie sa w spóldzielni i fakcie ze sa to duzo nowsze zapoby mieszkaniowe porownanie jest jablek do gruszek!!!!
JK
JK 02.01.2018, 11:14
CZŁOWIEKU,TY YŚLISZ ŻE W ZASOBACH KOMUNALNYCH JEST TANIEJ?WEŻPORÓWNAJ CZYNSZ W ZASOBACH KOMUNALNYCH I SPÓŁDZIELNI,TO ZOBACZYMY GDZE JEST DROŻEJ.A TAK WOGÓLE TO JAK ZA KOMUNY,DZIELENIE NA LEPSZYCH/SPÓŁDZIELNIA I GORSZYCH/KOMUNALNI/ŻENADA
Olo
Olo 25.12.2017, 14:26
Ale w MZBM jest przecież drożej.
Vincent
Vincent 22.12.2017, 12:55
Japierdziu Łyżwa mistrz dyplomacji.
Esteta
Esteta 22.12.2017, 12:17
Jaki ten Adam Pachura brzydki bleee podobno twarz odzwierciedla charakter
XD
XD 22.12.2017, 12:29
Ale trzeba być złym i podłym człowiekiem, żeby takie komentarze pisać.
Tysz piknie
Tysz piknie 22.12.2017, 10:40
Szacun dla Pana Jurcewicza, przyznać się, że jest się niekompetentnym i się nie zna na pracy jaką się wykonuje to czysta odwaga (albo czysta desperacja).
QWA
QWA 22.12.2017, 10:00
Az trudno zrozumieć politykę Łyżwy który konfliktuje się ze wszystkimi. Tylko w tym tygodniu słyszymy o konflikcie ze spółdzielnią i pisem. Z taka polityką dyplomacji daleko nie zajedzie. Aż przykro patrzeć
j;j;h
j;j;h 24.12.2017, 13:53
Łyżwa z Derenowskim nie konfliktują się , oni po prostu się dogadali,a to wszystko jest pod publikę
Gratulacje Burmistrzu Łyżwa
Gratulacje Burmistrzu Łyżwa 22.12.2017, 12:30
A może to spółdzielnia i pis konfliktuja się z Burmistrzem? Dobrze ze stawia ponad uklady dobro mieszkańców.
mn
mn 24.12.2017, 13:54
Brawo Ania
Oj
Oj 22.12.2017, 12:40
Wystarczy sprawdzić kto zaczął. To bardzo proste do sprawdzenia i ... nie potwierdza twoich pomysłów.
Jooozek
Jooozek 22.12.2017, 00:02
Jakie są obecne opłaty i jak bardzo mają wzrosnąć ?
Mieszkaniec osiedla
Mieszkaniec osiedla 21.12.2017, 23:24
Wszystko fajnie pięknie.. tylko według ostatnich danych jakie SM sama udostępniła swoim mieszkańcom (os. Włókniarzy i os. XXV-Lecia) to posiadacie Państwo ponad 500 tyś czystego zysku.. no i co się z tym dzieje? Znika bez śladu.. za każdą renowację i chociażby kiwnięciem palcem to mieszkańcy są obciążeni tymi kosztami... I teraz dochodzi ta podwyżka cen za ciepłą wodę.

Nawet ostatnio w aptece słyszałem przypadkiem rozmowę jak starsza Pani otrzymuje 1300-1400zł emerytury, gdzie 1000zł wydaje na mieszkanie (opłaty dla SM ponad 600-700zł) oraz inne oczywiście media i przy kasie stała przed wyborem czy kupić sobie leki i nic nie jeść przez miesiąc czy jednak coś zjeść i opłacać jakoś powoli pogrzeb

To jest czysta tragedia i żenada
Mieszkaniec osiedla bardziej
Mieszkaniec osiedla bardziej 22.12.2017, 07:57
Jakbyś naprawdę był mieszkańcem osiedla to byś wiedział, że na walnym głosowaliśmy podział nadwyżki i wiedziałbyś na co nadwyżka została przeznaczona.
Logic
Logic 21.12.2017, 23:14
To, że prezes pomylił się popierając kandydaturę Łyżwy na burmistrza nie oznacza, że MY mamy za to płacić.
Pamiętacie jeszcze jak nas wydoił?
Pamiętacie jeszcze jak nas wydoił? 21.12.2017, 23:02
D(e)renowanie kieszeni spółdzielców zaczęło się od przekrętu z ocieplaniem budynków i ich opomiarowaniem. Niewiele się zmieniło jak widać. No może to, że stary Tadzio dowiedział się co to jest Facebook.
Bielawa
Bielawa 21.12.2017, 19:49
Ile lat Pachura wynajmuje od Derenowskiego pomieszczenia na siedzibę Sudeckiej? dlaczego Pachura od 3 lat dobrego słowa nie powiedział o Bielawie? dlaczego teraz robi wywiad o "konflikcie"? Przecież obaj czyli prezes i burmistrz działają dla mieszkańców. Burmistrz ma prawo zareagować na prośbę mieszkańców. Zasoby spółdzielni to nie państwo w państwie a Derenowski nie sprawuje władzy absolutnej... żenada panowie
www
www 21.12.2017, 20:18
Pachura wynajmuje i jestem pewien płaci uczciwie za wynajem tak jak każdy inny dzierżawca, więc też ma prawo do dyskusji i krytyki, a telewizja jest od tego, żeby mówić o tym głośno o czym inni mówią po cichu
Bielawa
Bielawa 21.12.2017, 20:26
Ale dlaczego mówi tylko źle?
www
www 21.12.2017, 20:31
Bo mówi prawdę
Bielawa
Bielawa 21.12.2017, 22:36
Chyba swoją prawdę... przez 16 lat kłamał?
ddd
ddd 22.12.2017, 09:41
Gdyby w Bielawie się dobrze działo to naprewno by o tym mówili, ale że dzieje się źle, to nie mogą dobrze mówić, od 3 lat nie pozyskalismy żadnych środków zewnętrznych, remonty np. mola za gigantyczne pieniądze i nie wiadomo gdzie poszły, radni-bezradni-tylko zamieniają się stołkami, a burmistrz szkoda słów na niego.
Uuu
Uuu 21.12.2017, 19:33
Pan Tadeusz ma rację w każdym słowie
Bwa
Bwa 21.12.2017, 18:46
Tadeusz idz na emeryture bo ludzie cie nienawidza
oszty
oszty 21.12.2017, 19:07
Lecz się człowieku, zmień lekarza bo ten Cie oszukuje
XD
XD 21.12.2017, 17:55
Tadeusz dałeś czadu!!! tak trzymać!

Pozostałe