BUDŻET OBYWATELSKI DZIERŻONIOWA 2018

  • 21.12.2017, 12:00 (aktualizacja 21.12.2017, 12:04)
  • Telewizja Sudecka
BUDŻET OBYWATELSKI DZIERŻONIOWA 2018
Już po raz trzeci mieszkańcy Dzierżoniowa będą decydować na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań w ramach Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego, który zdążył się już mocno zakorzenić w świadomości mieszkańców.

 

Wystarczy mieć ukończone 16 lat aby złożyć wniosek, a później głosować. Nie trzeba być już też zameldowanym na pobyt stały w Dzierżoniowie. Wprowadzone nowości są odpowiedzią na sugestie mieszkańców. Pomysły zrealizowane w ramach DBO 2018, tak jak w zeszłym roku, muszą być bezpłatne i ogólnodostępne dla mieszkańców. Oprócz zmian dotyczących zasad budżetu partycypacyjnego wprowadzono nowe logo i zmiany w komunikacji wizualnej. Chcemy, aby budżet partycypacyjny był dla mieszkańców przejrzysty, a zasady jasne i czytelne, takie będą też materiały przygotowane w celu jego promocji. Już w tym tygodniu w mieście pojawią się plakaty i billboardy zachęcające do składania wniosków. 

Jeśli masz propozycję, która może wpłynąć korzystnie na Dzierżoniów lub ułatwić życie mieszkańców, a której wykonanie nie przekroczy 300 tys. zł, wystarczy wypełnić formularz zgłoszenia zadania i zebrać 30 podpisów mieszkańców, którzy ją popierają. Formularz należy zgłosić w terminie od 2 stycznia do 16 lutego 2018 roku w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta w Dzierżoniowie. Po weryfikacji formalnej do 10 maja 2018 r. zostanie podana do wiadomości publicznej lista projektów, które zostaną wpisane na kartę do głosowania. Wtedy przyjdzie czas na promowanie swoich projektów, a następnie na głosowanie, które odbędzie się w dniach od 21 maja do 1 czerwca 2018 roku. Mieszkańcy, którzy mają pytania lub potrzebują pomocy przy wypełnieniu wniosku zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 74 645-03-81 lub adresem e mail [email protected].

Regulamin DBO 2018

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Monika
Monika 04.01.2018, 14:01
TO JEST JEDEN WIELKI PRZEKRĘT INWESTYCJE W DZIERŻONIOWIE TO JEDNO WIELKIE KUMOTERSTWO WIEM BO PRÓBOWAŁEM STANĄĆ DO PRZETARGU KTÓRY BYŁ WCZEŚNIEJ USTAWIONY WSZYSTKIE ŚRODKI JAKIE SĄ DOSTĘPNE NA RYNKU DZIERŻONIOWSKIM W URZĘDZIE PRACY I NIE TYLKO SĄ ROZDAWANE TYLKO POPLECZNIK TO MOŻNA WSZYSTKO SKONTROLOWAĆ NAŚLADUJE TAM MASA LUDZI W TYCH URZĘDACH POTOMKÓW CZERWONYCH JAK TO SIĘ MA NA DZIEŃ DZISIEJSZY DOWOLNEJ POLSKI JESTEM ZA TYM ABY BYŁY CAŁE INFORMACJE PODAWANE O LUDZIACH ZNAJDUJĄCYM SIĘ W URZĘDZIE W DZIERŻONIOWIE I NIE TYLKO SKĄD SIĘ WYWODZĄ CO ZROBILI DLA REGIONU ILE ZARABIAJĄ CO POSIADAJĄ TO MA BYĆ WSZYSTKO PODANE DO PUBLICZNEJ WIADOMOŚCI TEGO ŻĄDAJĄ POLACY I PATRIOCI POLSCY KTÓRYCH NIE MA W URZĘDZIE MIASTA DZIERŻONIÓW ANI INNYCH URZĄD ZNAJDUJĄCY SIĘ W DZIERŻONIOWIE POD DECYDENTEM BURMISTRZA DZIERŻONIOWA
Monik
Monik 04.01.2018, 14:14
Zmień lekarza

Pozostałe