Wtorek, 19.03.2019

CZYM JEST DOBRO?

  • 5.12.2017, 16:26
  • Telewizja Sudecka
CZYM JEST DOBRO?
Fundacja Ratujmy Uśmiech Dziecka działa nieprzerwanie od 14 lat. Przez cały ten czas funkcjonuje prowadzona przez Pana Stanisława świetlica. Trzeba jednak pamiętać o tym, że do pomagania innym nie wystarczy mieć dobre serce, bez środków finansowych nic by z tego nie wyszło, a wszystkie fundusze na funkcjonowanie tego miejsca i imprezy charytatywne pochodzą od darczyńców.

 

Fundacja "Ratujmy Uśmiech Dziecka"powstała w Nowej Rudzie jako fundacja pożytku publicznego zrzeszająca ludzi zaangażowanych w pomoc dzieciom z rodzin najbardziej potrzebujących.

Jej założyciel - Stanisław Kołacki​ - tak pisze o działalności fundacji:

"Od dziecka moją pasją było niesienie pomocy innym ludziom. Obecnie w ramach Fundacji Ratujmy Uśmiech Dziecka bardzo wiele czasu poświęcam pracy z dziećmi. Prowadzę świetlicę, w której dzieci mają szansę na rozwijanie swoich zdolności poprzez naukę, gry, zabawy, wycieczki i kolonie."


Od początku działalności mottem Fundacji jest pomoc rozumiana jako dar z siebie, ze swojego wolnego czasu i umiejętności. W imię tych ideałów grono wolontariuszy organizuje zajęcia w świetlicy skierowane do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat.

Ponadto w ramach Fundacji wysuwane są takie inicjatywy jak:
∗ kolonie
∗ zimowiska
∗ Mikołajki
∗ zbiórki odzieży
∗ paczki żywnościowe


Co roku od października zaczynamy akcję "Gorący posiłek"!
Każde dziecko, które przychodzi na świetlicę może zjeść talerz ciepłej zupy.

Pomóż nam przywracać dzieciom uśmiech!

Zapraszamy do współpracy! 

Fundacja Ratujmy Uśmiech Dziecka
ul. Niepodległości 8
57-400 Nowa Ruda
Tel.: 669 508 488
e-mail: [email protected]
numer konta: BS 72 9536 0001 2001 0010 3248 0001

www.facebook.com/FundacjaRatujmyUsmiechDziecka

fundacjaratujmyusmiechdziecka.pomagam.pl

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe