3 PROMILE, ZAKAZU PROWADZENIA I UDERZYŁ W LATARNIE

  • 17.11.2017, 16:19 (aktualizacja 17.11.2017, 16:23)
  • Telewizja Sudecka
3 PROMILE, ZAKAZU PROWADZENIA I UDERZYŁ W LATARNIE
Dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie, który w stanie nietrzeźwości kierował samochodem pomimo wcześniej wydanego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Kierowca jadąc samochodem osobowym nie zapanował nad autem i uderzył w latarnie. Badanie wykazało, że ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Mimo licznych apeli kierowanych do kierowców o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu, nadal zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg. Niestety przykład takiego zachowania dał 46-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który w Stroniu Śląskim kierował samochodem osobowym znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Jak się okazało po sprawdzeniu, mężczyzna po raz kolejny naruszył również zakaz sądowy, który obowiązuje go do 2025 roku. Tym razem kierując samochodem osobowym nie zapanował nad pojazdem i uderzył w latarnie. Na szczęście innym uczestnikom ruchu nic się nie stało.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zakazu sądowego grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606-754-529

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe