MATKA I SYN

  • 20.10.2017, 22:50 (aktualizacja 20.10.2017, 23:14)
  • Krzysztof Bachiński
MATKA I SYN Kazimierz M. Janeczko
W kościele pw. Królowej Różańca Św. w Dzierżoniowie, prezentowana jest wystawa prac Lidii Bojnowskiej pt.: „Matka i Syn”. Opowiadają o najważniejszych momentach w życiu Pana Jezusa oraz przedstawiają Maryję jako Matkę wstawiającą się za swymi dziećmi. Obrazy wykonane są z podkładek, nakrętek, gwoździ i innych metalowych detali.

Lidia Bojnowska (ur. 1958), znana w Świdnicy przedszkolanka. Kobieta zaangażowana w życie parafii i w dzieła Nowej Ewangelizacji, doradczyni życia rodzinnego, prywatnie żona, matka i babcia. Zajmuje się malarstwem, teatrem dziecięcym i florystyką. . Prace wykonywane były w ciągu ostatnich kilku lat. Inspirację do wykonania każdego obrazu artystka czerpie z fresków, malowideł, rzeźb sakralnych, które mają duży wpływ na jej życie duchowe i przeżycia artystyczne. 
Na wystawie artystka prezentuje kilkadziesiąt obrazów wykonanych specyficzną techniką. Tak wykonane obrazy mają ciekawą i niepowtarzalną właściwość, że o każdej porze dnia wyglądają inaczej. Zastosowanie różnych wielkości, faktur czy grubości i kształtów gwarantuje, że światło w zależności od kąta padania, inaczej maluje obraz dając niepowtarzalne efekty barwy i kontrastu. „A to budzi w człowieku inne emocje, skojarzenia, skupia na różnych szczegółach” - mówi artystka. „Jednak zawsze każe zatrzymać się wobec niewyrażalnej tajemnicy Boga, który wszedł w naszą ludzką historię” - mówi Lidia Bojnowska. Ekspozycja prac malarki będzie trwała do 15 listopada, wystawę można zwiedzać po każdej mszy św. w kościele na skałkach. Zapraszamy. 

Kazimierz M. Janeczko

Więcej informacji i zdjęć >TUTAJ<

Krzysztof Bachiński

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe