70-LECIE OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W ŁAGIEWNIKACH

  • 08.10.2017, 17:49 (aktualizacja 08.10.2017, 20:29)
  • Krzysztof Bachiński
70-LECIE OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W ŁAGIEWNIKACH
Ochotnicza Straż Pożarna w Łagiewnikach w sobotę 7 października obchodziła jubileusz 70.lecia swojego powstania. Uroczystości rozpoczęły się w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej uroczystą mszą świętą odprawioną przez ks. proboszcza Grzegorza Staniewskiego. Obok ołtarza stanęły poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Łagiewniki. Kościół zapełnili strażacy, goście i mieszkańcy.

Po przejściu z kościoła do restauracji odbyła się oficjalna część uroczystości 70.lecia OSP Łagiewniki. Z upoważnienia Zarządu OSP Łagiewniki uroczystość otworzył Komendant Gminny dh Tadeusz Szot. Po powitaniu strażaków z Gminy świętujących 70.lecie nastąpiło powitanie gości. Prowadzący powitał obecnych na sali przedstawicieli jednostek OSP z Ligoty wielkiej, Jaźwiny i Sienic oraz Wójta Gminy Łagiewniki Pana Janusza Szpota, Przewodniczącego Rady Gminy Pana Pawła Kondrakiewicza, zastępcę Komendanta Powiatowego PSP w Dzierżoniowie bryg. Bogdana Najdka, Prezesa ZOP ZOSP RP w Dzierżoniowie – dh. Dariusza Gortycha, przedstawiciela Komendy Powiatowej PSP w Dzierżoniowie – kpt. Krzysztofa Kota, ks. kanonika Grzegorza Staniewskiego, wyjątkowego gościa – najstarszego naszego honorowego strażaka dh Juliana Pabiana, sołtysa Łagiewnik Panią Ewę Lis. Następnie głos zabierali z składali życzenia Jubilatom zaproszeni goście. Niespodziankę zrobiła nasza ''Łagiewnicka Bielicka'' Teresa Bańkowska-Jendras. Na koniec oficjalnych wystąpień przeczytała swój wiersz, który specjalnie napisała na jubileusz. Uroczysty obiad, „sto lat’ dla Jubilatów, 'wystrzałowy' tort i tradycyjna zabawa strażacka to były następne punkty uroczystości. 

Informacja i zdjęcia - Tadeusz Szot
Więcej zdjęć >TUTAJ<

 

Krzysztof Bachiński

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe