BIESIADOWALI W KAPUŚCIE

  • 06.10.2017, 10:14
  • Telewizja Sudecka
BIESIADOWALI W KAPUŚCIE
Konkursie Piosenki Biesiadnej „Biesiadowanie w kapuście” odbył się 1 października wraz z VII Śląskim Festiwalem Kapusty w wojsławickim Arboretum. Na scenie pojawiło się ponad 160 wokalistów i muzyków.

W konkursie wzięło udział dziesięć zespołów i dwa gościnnie – „Czerwona Jarzębina” z Bielawy oraz „Hołubki” z Wrocławia utworzony przy Stowarzyszeniu Pomocy Chorym Onkologicznie „Różowe okulary”. Zadaniem każdego zespołu było zaprezentowanie trzech piosenek biesiadnych, w tym jednej nawiązującej do obrzędu kiszenia kapusty, co miało być podkreśleniem charakteru imprezy.

Wszystkie występy będzie oceniało jury w składzie: Alicja Hromada, Jadwiga Horanin i Tomasz Dymny. Pod uwagę był brany: dobór repertuaru, umiejętności wokalne, walory muzyczne, interpretacja utworów, sposób prezentacji na scenie oraz ogólny wyraz artystyczny. Za najlepszy występ jurorzy uznali koncert zespołu z Pszenna (powiat świdnicki) „A to heca”. Zespół został nagrodzony pucharem pełnym brukselki oraz nagrodą pieniężną w wysokości 400 zł. Natomiast wszystkie inne zespoły otrzymały dyplomy i upominki za udział w konkursie.

Organizatorem konkursu był Wydział Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie przy współpracy z Arboretum w Wojsławicach i Niemczańskim Ośrodkiem Kultury.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe