155 KM/H, BRAK PRAWA JAZDY – POLICJA PO POŚCIGU ZATRZYMAŁA MOTOCYKLISTĘ

  • 01.08.2017, 10:29
  • Telewizja Sudecka
155 KM/H, BRAK PRAWA JAZDY – POLICJA PO POŚCIGU ZATRZYMAŁA MOTOCYKLISTĘ
Motocyklista ulicami miasta pędził z prędkością 155 km/h. Gdy namierzyli go policjanci z dzierżoniowskiej drogówki zamiast się zatrzymać przyspieszył. Uciekając złamał szereg przepisów drogowych. Po kilku kilometrach pościg zakończył się zatrzymaniem niebezpiecznego „pirata”. Okazało się, że 20-latek nie ma w ogóle prawa jazdy.

Do zatrzymania spieszącego się motocyklisty doszło 28 lipca tuż po godzinie 21:00. Policjanci z dzierżoniowskiej drogówki, zauważyli kierującego motocyklem, który z dużą prędkością jechał ul. Dzierżoniowską w Bielawie. Dodatkowo motocyklista wyprzedzał kilka pojazdów niestosując się do oznakowania poziomego, zabraniającego wjazd na tę powierzchnię. 

 

 

Funkcjonariusze postanowili niezwłocznie wyeliminować tego pirata z ruchu. Z uwagi na zagrożenie, jakie stwarzał swoim sposobem jazdy policjanci używając sygnałów świetlno-dźwiękowych próbowali go zatrzymać do kontroli. Kierujący motocyklem nic sobie z tego nie robiąc przyspieszył. Na bielawskiej obwodnicy wyprzedzał inne pojazdy na skrzyżowaniu oraz przejeżdżając podwójną linię ciągłą. W trakcie pościgu za motocyklem mundurowi sprawdzili jego prędkość. Na ulicy Sikorskiego pomiar wykazał aż 155 km/h, a więc przekroczył dozwolona prędkość o 105 km/h.  Kierujący w dalszym ciągu nie stosował się do dawanych sygnałów i kontynuował ucieczkę, łamiąc dalej szereg przepisów drogowych. 

Na ul. Piastowskiej nie stosował się do ruchu prawostronnego, jadąc przez rondo z lewej strony.  Na domiar złego wyłączył oświetlenie co spowodowało, że był mniej widoczny dla innych użytkowników ruchu drogowego.  Na ul. 1-Maja z prawej strony wyprzedzał inne pojazdy, dalej nie zwalniając. Ucieczkę zakończył dopiero w Jodłowniku, gdzie chwilę wcześniej jechał z prędkością 117 km/h, gdzie obowiązywało ograniczenie do 40 km/h. 

Po zatrzymaniu kierowcą motocykla kawasaki okazał się 20-letni mieszkaniec Jugowa, który nie posiada żadnych uprawnień do kierowania. Pasażerem była 19-letnia kobieta. Motocykl został zabezpieczony przez pomoc drogową. Badanie alkomatem wykazało, że motocyklista był trzeźwy. 

Za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu, stworzenie zagrożenia  bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez popełnienie wielu wykroczeń 20-latkowi grozi kara pozbawienia nawet do 5 lat, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 3.  

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
podinsp. Mariusz Furgała

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pio
pio 02.08.2017, 16:15
Przewinienia spowodowane przez radiowóz który chciał go staranować!

Pozostałe