DZIĘKI DOTACJI PUP JEJ CZWORONOŻNI KLIENCI SĄ WYJĄTKOWO PIĘKNI

  • 01.08.2017, 10:20
  • Telewizja Sudecka
DZIĘKI DOTACJI  PUP JEJ CZWORONOŻNI KLIENCI SĄ WYJĄTKOWO PIĘKNI
Anna Janus to kolejna bizneswoman, która postanowiła zostać sama sobie szefem i skorzystała z dotacji PUP na uruchomienie własnej firmy. Jej biznes dla odmiany nie zrodził się z jakiejś niezwykłej pasji czy hobby, tylko został bardzo konkretnie zaplanowany jako ten, na który jest miejsce na rynku. Pani Anna otworzyła salon Łapka, w którym zajmuje się strzyżeniem i pielęgnacją czworonogów.

– Pomysł na ten biznes pojawił się, gdy regularnie woziłam na strzyżenie psy mojej sąsiadki, bo ona nie miała samochodu. Wówczas uznałam, że sama też sprawdziłabym się jako groomerka. Postanowiłam zatem skończyć specjalistyczny kurs. Był znakomity, miałam świetną trenerkę, wykwalifikowaną behawiorystkę, bardzo ambitną, która poświęciła mi znacznie więcej czasu niż obejmowało szkolenie. Zresztą cały czas się dokształcam i będę to robić, bo w tym fachu jest to niezbędne – mówi Pani Anna. W jej salonie czworonogi poddawane są kąpieli, strzyżeniu, czyszczeniu uszu oraz gruczołów i przycinaniu pazurów. Bardzo chętnie przyjmuje duże psy do kąpieli oraz czesania.

O tym, że sięgnie po dotację na założenie firmy, Pani Anna też wiedziała od początku. Bała się tylko, że może to trochę potrwać, a ona jako świeżo upieczona groomerka już chciała działać. – Byłam  bardzo mile zaskoczona obsługą i sprawnością działania naszego urzędu pracy. Dotację pozyskałam w ciągu niespełna dwóch miesięcy – mówi Anna Janus. Za pozyskane środki wyposażyła salon w niezbędne sprzęty, m.in. profesjonalną wannę, maszynki, nożyczki, suszarki czy stoły do strzyżenia oraz wiele innych niezbędnych narzędzi. 

Jest bardzo zadowolona z decyzji o założeniu firmy, gdyż dziś ma elastyczny czas pracy – umawia klientów według swoich możliwości czasowych. Dzięki temu może być bardziej dostępna dla dzieci. Poza tym nikt nie stoi jej nad głową, nie decyduje za nią, ale najważniejsze jest to, że zarabia sama na siebie.

– Nie ukrywam, że zagrałam va banque z decyzją o wyborze biznesu, ale wierzę, że jest to taka nisza na rynku, która pozwoli mi godnie żyć. Polecam innym, aby też spróbowali  z własnym biznesem, bo bycie sobie szefem daje mnóstwo satysfakcji. A do tego są pieniądze na uruchomienie pierwszego biznesu. 22 tys. zł bezzwrotnej dotacji z PUP to bardzo duże wsparcie na starcie – podkreśla Anna Janus.

Pani Anna skorzystała z projektu „Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku od 30. roku życia, będących w szczególnej sytuacji na rynku pracy w powiecie dzierżoniowskim w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego RPO WD 2014-2020 (III)", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

UWAGA! Aktualnie wstrzymany został nabór wniosków o środki na podjęcie działalności gospodarczej, bowiem od dnia 1 lipca 2017 r. zmianie uległy przepisy związane z udzielaniem środków. Od dnia 15.07.2017 r. obowiązuje też nowe rozporządzenie MRPiPS, stąd trwają w PUP prace nad nowymi wzorami wniosków i zmianą zasad ubiegania się o środki. 
O wznowieniu naboru poinformujemy niezwłocznie na naszej stronie internetowej: dzierzoniow.praca.gov.pl.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe