B-S RALLY TEAM - TO BYŁA DOBRA ZMIANA!

  • 31.07.2017, 11:13
  • Telewizja Sudecka
B-S RALLY TEAM - TO BYŁA DOBRA ZMIANA!
Miała być dobra zmiana i była! Udało się to potwierdzić w bojowych warunkach podczas startu w XVI RALLY ŽELEZNÉ HORY w Czechach, który odbył się w weekend 29 i 30 lipca. Załoga Mariusz Brylski i Sławomir Szpot (Honda Civic) zwyciężyła w klasie A2 oraz zajęła doskonałe 12 miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

W przerwie między startami w Polsce i po starcie Krzysztofa Siwka samochodem zespołu B-S Rally Team w 48 Rajdzie Festiwalowym, załoga zdecydowała o wprowadzeniu kilku istotnych zmian w samochodzie. Start w czeskim rajdzie miał być tylko sprawdzianem przed drugą częścią sezonu w Polsce, gdzie Mariusz Brylski i Sławomir Szpot będą walczyli o tytuły mistrzowskie w swojej klasie. – Chcieliśmy trochę się rozruszać po ponad dwóch miesiącach przerwy w startach – opowiada Sławomir Szpot, pilot. - Kiedy w serwisie zobaczyliśmy naszą konkurencję w klasie trochę się przeraziliśmy: kłowa lub sekwencja skrzynia biegów, pływające hamulce, opony z górnej półki Michelin lub Pirelli, to w Czechach jest normą. Nasza Honda, choć świetnie przygotowana, nadal jest jednak autem N- grupowym.

 

 

To jednak nie przeszkodziło Mariuszowi i Sławkowi w bardzo szybkiej, czystej i skuteczniej jeździe. Na bardzo wymagających odcinkach specjalnych, bez żadnych ograniczeń cięć i z zaledwie trzema szykanami w całym rajdzie (66 km oesowych!), czuli się jak ryby w wodzie. - Rywalizację rozpoczęliśmy od siódmego miejsca w klasie – opowiada Mariusz Brylski, kierowca. - Następne oesy były coraz lepsze i przed siódmym odcinkiem byliśmy na trzecim miejscu w klasie z przewagą 0,5 sekundy nad czwartym zawodnikiem. Wygranie ostatnich dwóch prób w rajdzie pozwoliło nam nie tylko obronić miejsce na podium, ale także awansować na pierwsze miejsce w klasie z przewagą 1,2 sekundy nad drugim zawodnikiem!

Bardzo wymagający rajd, który miał być tylko testem przed kolejną częścią sezonu pokazał, że ciężka praca się opłaca i kierunek zmian jest słuszny. Niezawodne i dobrze przygotowane auto w połączeniu z szybkim kierowcą, uważnym pilotem i zgranym zespołem to przepis na sukces. B-S Rally Team liczy na powtórzenie wyniku podczas najbliższych startów w 3 Rajdzie Zdrojowym (12 – 13 sierpnia) i 3 rundzie Tarmac Masters 2017 (2 – 3 września). Trzymajcie kciuki!

P.s. Dziękujemy naszym sponsorom i partnerom, że możemy liczyć na Wasze wsparcie!

Pozdrawiamy, B-S Rally Team

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe