KOLEJNA KŁADKA ROWEROWA W ŚWIDNICY

  • 17.07.2017, 15:01
  • Telewizja Sudecka
KOLEJNA KŁADKA ROWEROWA W ŚWIDNICY
Nad rzeką Bystrzycą, między ulicami Wodną i Kopernika rozpoczęły się prace związane z montażem kładki dla pieszych i rowerzystów. Jest to dwuprzęsłowa konstrukcja zespolona, posadowiona na żelbetowych podporach o długości 47 m i szerokości użytkowej 2,40 m. Kładka zlokalizowana będzie obok istniejącego mostu. Zadanie to jest częścią inwestycji związanej z budową ścieżek rowerowych i chodników w tym rejonie miasta. Jego wykonawcą jest konsorcjum firm: Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów oraz „Most” Sp. z o.o.

Przy ulicy Kopernika powstaje ścieżka rowerowa o szerokości od 2 do 2,6 metra, chodnik z kostki betonowej oraz zatoki postojowe o powierzchni ok. 300 m2 i zatoki autobusowe. Zmodernizowane zostanie również oświetlenie – postawionych będzie 28 nowych słupów oświetleniowych. Ścieżka ta połączy osiedle Zarzecze z centrum miasta.

Przy ulicy Nadbrzeżnej powstała ścieżka o szerokości 2 metrów, chodnik z kostki betonowej, barierka zabezpieczająca oraz pas zieleni. Trasa ta połączy ulicę Kopernika z Wrocławską. I w tym przypadku inwestycja nie ograniczyła się tylko do udogodnień dla rowerzystów, oprócz wspomnianych chodników i zieleni przy ul. Nadbrzeżnej posadowiono 32 nowe słupy oświetleniowe.

Przypomnijmy, że rok 2017 będzie rokiem rekordowym pod względem ilości środków przeznaczonych na infrastrukturę rowerową w Świdnicy. Miasto uzyskało dotację z funduszy unijnych w wysokości 8,5 mln zł. Nowe trasy rowerowe wybudowane zostały już na odcinku od ul. Westerplatte wzdłuż ulicy Bokserskiej, prace trwają jeszcze na odcinku od kładki do ul. Sportowej. W fazie projektowej jest ciąg pieszo-rowerowy od kładki do ul. Kraszowickiej.  

Do końca tego roku ścieżki rowerowe wraz z nowymi chodnikami i oświetleniem pojawią się także wzdłuż ul. Kazimierza Odnowiciela i ul. Henryka Pobożnego, od ul. Kazimierza Odnowiciela wzdłuż ulicy Waleriana Łukasińskiego do ul. Krętej oraz od ul. Wałbrzyskiej wzdłuż ul. Janusza Korczaka i ul. Leśnej, do wjazdu do szpitala „Latawiec”. 

 

INFO: Rzecznik Prasowy

Urzędu Miejskiego w Świdnicy

Magdalena Dzwonkowska

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe