MAŁGORZATA DĄBROWSKA MISTRZYNIĄ POLSKI

Swój tytuł zawdzięcza odważnej jeździe przez 72 km wyścigu i wspaniałym finiszu na ostatnich 400 metrach. Zawodniczka z LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zdobyła Mistrzostwo Polski Juniorek Młodszych w wyścigu ze startu wspólnego podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży rozgrywana była w Nowym Dworze Mazowieckim w dniach 11.13 lipca i wyłoniła najlepsza młodzież w kolarstwie szosowym w wyścigach jazdy na czas oraz ze startu wspólnego.

Pierwszego dnia odbyły się wyścigi jazdy na czas. Małgorzata Dąbrowska zajęła 9 lokatę, 20 była Laura Wójcik, 34 Wiktoria Zborowska i 38 Marianna Kolinko.

Drugiego dnia zmagań odbyły się wyścigi ze startu wspólnego. Tutaj bardzo dobrze spisały się wszystkie zawodniczki dzierżoniowskiego klubu jadąc aktywnie przez cały dystans 72 km, kontrolując sytuację i idealnie wykonując założenia taktyczne.

Po wspaniałym finiszu na niepełna 400 m do linii mety z rękami uniesionymi w geście zwycięstwa linię mety przekroczyła Małgorzata Dąbrowska. Bardzo dobrze finiszowała również Laura Wójcik zajmując 7 miejsce, 18 była Marianna Kolinko, a 23 Wiktoria Zborowska.

W klasyfikacji klubowej z dwóch dni rywalizacji LKS ATOM BOXMET Dzierżoniów zajął 5 miejsce.